CENTRUM  MEDYCZNE  KSZTAŁCENIA  PODYPLOMOWEGO

Tryb postępowania w sprawie uznawania tytułu specjalisty uzyskanego za granicą w specjalnościach farmaceutycznych /§ 31 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 15 maja 2003r, w sprawie specjalizacji oraz uzyskiwania tytułu specjalisty przez farmaceutów /Dz. U. Nr 101, poz. 941 /.

  1. Wnioski o uznanie uzyskanego za granicą tytułu specjalisty w danej specjalności kierowane są przez farmaceutów do Ministra Zdrowia, za pośrednictwem CMKP i przesyłane na adres CMKP.

  2. Jeżeli wnioski nie spełniają warunków określonych w § 31 ust. 2 i ust. 3 rozporządzenia - CMKP występuje do wnioskodawców o ich uzupełnienie.

  3. W przypadku nie nadesłania w ciągu trzech miesięcy uzupełniających dokumentów wniosek z powodu nie spełnienia wymagań formalnych, bez opinii zespołu ekspertów, zwracany jest do wnioskodawcy.

  4. CMKP ustala termin i miejsce posiedzenia zespołu ekspertów i przekazuje przewodniczącemu zespołu dokumenty wraz z drukiem protokołu.

  5. Zespół w protokole wpisuje ocenę merytoryczną wniosku.

  6. Dyrektor CMKP na podstawie oceny zespołu ekspertów przedstawia Ministrowi Zdrowia opinię w przedmiotowej sprawie.

  7. W przypadku skierowania farmaceuty przez zespół ekspertów na szkolenie uzupełniające, zawiadamia o powyższym farmaceutę i jednostkę wyznaczoną do przeprowadzenia szkolenia.

  8. CMKP ponownie ustala termin i miejsce posiedzenia zespołu ekspertów i przekazuje przewodniczącemu zespołu opinię kierownika jednostki szkolącej o przebiegu szkolenia uzupełniającego farmaceuty.

  9. Zespół ekspertów w protokole wpisuje ostateczną opinię dotyczącą możliwości uznania lub nie uznania tytule specjalisty w Rzeczypospolitej Polskiej.

  10. Posiedzenia zespołu ekspertów odbywają się cztery razy w roku; po 1 stycznia, 1 kwietnia, 1 lipca, 1 września.