Lista podmiotów wydających karty przebiegu doskonalenia zawodowego dla ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych

Informacje dla ratowników medycznych
Ratownik medyczny zgłasza się po odbiór karty przebiegu doskonalenia zawodowego do odpowiedniego podmiotu, któremu w danym województwie powierzono zadania związane z wydawaniem kart doskonalenia zawodowego (wykaz poniżej).
Ratownik medyczny potwierdza w karcie doskonalenia zawodowego ukończony i zaliczony kurs doskonalący oraz ukończone seminarium oraz zaliczone formy samokształcenia a następnie przedstawia kartę podmiotowi zatrudniającemu celem potwierdzenia dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego.

Informacje dla dyspozytorów medycznych
Dyspozytor medyczny zgłasza się po odbiór karty przebiegu doskonalenia zawodowego do odpowiedniego podmiotu, któremu w danym województwie powierzono zadania związane z wydawaniem kart doskonalenia zawodowego (patrz wykaz poniżej)
Dyspozytor medyczny potwierdza w karcie doskonalenia zawodowego ukończony i zaliczony kurs doskonalący oraz ukończone seminarium a następnie przedstawia kartę dysponentowi jednostki celem zaliczenia doskonalenia zawodowego.

Podmioty, którym powierzono zadania związane z wydawaniem kart doskonalenia zawodowego dla ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych

• Dolnośląskie

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu:

pl. Powstańców Warszawy 1

• Kujawsko-Pomorskie

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy:

ul. Jagiellońska 3, 85-950 Bydgoszcz

• Lubelskie

Wydział Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego:

ul. Czechowska 15, 20-072 Lublin

• Lubuskie

Lubuski Urząd Wojewódzki, Wydział Polityki Społecznej, Oddział Nadzoru i Kształcenia w Ochronie Zdrowia 8: