Informacja o kursach zrealizowanych w Szkole Zdrowia Publicznego CMKP w  roku akademickim 2019/2020

Mimo obiektywnych trudności związanych z pandemią COVID-19 Szkoła Zdrowia Publicznego zasadniczo wykonała zakładany plan realizacji kursów w roku akademickim 2019/2020. Dzięki zaangażowaniu pracowników Szkoły, wykładowców i wsparciu technicznemu ze strony uczelnianego działu e-learning Szkoła jako pierwsza jednostka w CMKP podjęła szkolenie w trybie on-line co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem przez specjalizujących się lekarzy.

Tytuł kursu

Kursy
stacjonarne

Liczba

uczestników

Kursy

on line

Liczba

uczestników

Biostatystyka

Demografia

Geriatria

Kształtowanie umiejętności
interpersonalnych i społecznych

Metody analizy danych na potrzeby
epidemiologii i promocji zdrowia

Orzecznictwo lekarskie

Planowanie, realizacja i ocena efektów
programów (interwencji) promocji zdrowia

Podstawy ekonomii

Podstawy organizacji i zarządzania

Podstawy zdrowia publicznego

Praca w zespole: Lekarz, pielęgniarki i
inne zawody medyczne

Prawo medyczne

Uwarunkowania zdrowia

Zdrowie publiczne

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2020/2021 w Szkole Zdrowia Publicznego

W uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego 2020/2021 w Szkole Zdrowia Publicznego CMKP oprócz ograniczonej, ze względu na pandemię COVID -19, reprezentacji pracowników Szkoły na żywo uczestniczyli: przedstawiciele dyrekcji CMKP w osobach prof. Ryszarda Gellerta, prof. Wojciecha Bika i mgr. inż. Zbigniewa Piotrowskiego; członkowie rodziny prof. Andrzeja Wojtczaka, m.in. wdowa Pani Krystyna Wojtczak i syn Krzysztof Wojtczak oraz inni zaproszeni goście, w tym prof. Artur Niedzielski i dr Jacek Putz. Uroczystość, która była równolegle transmitowana w MS Teams […]

Aktualności SZP

Publikacja artykułu w International Journal of Environmental Research and Public Health nt. palenia tytoniu w domu

Celem przekrojowego badania przeprowadzonego przez zespół, w którego skład wchodzili pracownicy Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, była analiza sytuacji w zakresie adaptacji zasady domu wolnego od dymu tytoniowego i narażenia na bierne palenie w środowisku domowym w Polsce. Artykuł pt.”Voluntary Smoke-Free Home Rules and Exposure to Secondhand Smoke in Poland: A National Cross-Sectional Survey” został opublikowany w czasopiśmie International Journal of Environmental Research and Public Health (IF:2,849).

Odznaczenia dla członków Zespołu Szkoły Zdrowia Publicznego

14 października w Dniu Edukacji Narodowej w CMKP odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/2021. W trakcie inauguracji poinformowano o orderach i odznaczeniach przyznanych pracownikom SZP, tj. prof. Ewa Marcinowska-Suchowierska „Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski”, prof. Janusz Ostrowski „Złoty Krzyż Zasługi”, mgr Michał Waszkiewicz „Srebrny Krzyż Zasługi”, mgr Jolanta Ostalska-Cybart „Złoty Medal za Długoletnią Służbę”, dr Wojciech S. Zgliczyński „Medal Komisji Edukacji Narodowej”.

14.10.2020