Pogrzeb Profesora Andrzeja Wojtczaka

pogrzeb prof. A. WojtczakaW dniu 17 czerwca odbył się pogrzeb Profesora Andrzeja Wojtczaka, twórcy Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP i jej pierwszego Dyrektora. Uroczystość pożegnania Profesora odbyła się w domu pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. W uroczystości poza Rodziną uczestniczyło liczne grono byłych współpracowników, uczniów i osób pragnących pożegnać Pana Profesora. Swoje poczty sztandarowe wystawiły  Collegium Mazovia, Główny Inspektorat Sanitarny oraz CMKP. W skład pocztu sztandarowego CMKP weszli Magdalena Kapica, Magda Mazurek i dr Daniel Śliż – członkowie zespołu SZP CMKP, co stanowiło swego rodzaju hołd i symboliczne pożegnanie Pana Profesora przez społeczność Szkoły. Podczas uroczystości przemawiali kolejno: Jarosław Pinkas,Główny Inspektor Sanitarny i Dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP; prof. Ryszard Gellert, Dyrektor CMKP i Mariusz Sokółek, Prorektor  Collegium Mazovia. Na końcu w imieniu Rodziny przemawiał jeden z wnuków Profesora Wojtczaka. Po uroczystości w domu pogrzebowym kondukt żałobny udał się na Cmentarz Ewangelicko-Reformowany, gdzie ciało Pana Profesora złożono w rodzinnym grobie.

Aktualności SZP

Seminarium Szkoły Zdrowia Publicznego – 12 października 2020

Od najbliższego poniedziałku, tj. 12 października rozpoczynamy cykl seminariów Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP w nowym roku akademickim. Seminaria będą odbywały się w trybie on-line przy wykorzystaniu narzędzia Microsoft Teams pod nazwą „Seminaria SZP CMKP 2020/2021” co poniedziałek o godz. 9.00. Tematem pierwszego seminarium będzie system kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów w Polsce. W ramach niego zaplanowane zostały dwa wystąpienia: 1) Pani Magdalena Kapica przedstawi temat […]

08.10.2020