Publikacja książki pt. „Jak żyć panie doktorze pod redakcją dr. Daniela Śliża i prof. Artura Mamcarza z współautorstwem dr Justyny Grudziąż-Sękowskiej

Jak żyć, panie doktorze?Soma to pierwsza część tryptyku odpowiadającego na pytanie: „Jak żyć?”. W tej części redaktorzy zaprosili do współpracy ekspertów, którzy podzielili się w sposób przystępny swoją wiedzą z Czytelnikami. Monografia stanowi intelektualną podróż w sfery wymykające się ocenie statystycznej, dotykające duchowości, psychologii i zdrowia publicznego. Zbiór zebranych zagadnień w tej książce jest ciekawym kompendium wiedzy i może stanowić swoistą instrukcję obsługi ciała w nowoczesnym świecie, wpisując je w z pozoru nieoczywiste konteksty. Czasami z przymrużeniem oka, czasami z przygniatającą dosłownością, ale zawsze w zgodzie z nauką Autorzy dotykają najważniejszych problemów zdrowia publicznego, chorób wewnętrznych i chorób zależnych od stylu życia, momentami patrząc oczami jednego narratora, który zmaga się z rzeczywistością.
prof. dr hab. n. med. Tomasz Zdrojewski

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2020/2021 w Szkole Zdrowia Publicznego

W uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego 2020/2021 w Szkole Zdrowia Publicznego CMKP oprócz ograniczonej, ze względu na pandemię COVID -19, reprezentacji pracowników Szkoły na żywo uczestniczyli: przedstawiciele dyrekcji CMKP w osobach prof. Ryszarda Gellerta, prof. Wojciecha Bika i mgr. inż. Zbigniewa Piotrowskiego; członkowie rodziny prof. Andrzeja Wojtczaka, m.in. wdowa Pani Krystyna Wojtczak i syn Krzysztof Wojtczak oraz inni zaproszeni goście, w tym prof. Artur Niedzielski i dr Jacek Putz. Uroczystość, która była równolegle transmitowana w MS Teams […]

Aktualności SZP

Publikacja artykułu w International Journal of Environmental Research and Public Health nt. palenia tytoniu w domu

Celem przekrojowego badania przeprowadzonego przez zespół, w którego skład wchodzili pracownicy Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, była analiza sytuacji w zakresie adaptacji zasady domu wolnego od dymu tytoniowego i narażenia na bierne palenie w środowisku domowym w Polsce. Artykuł pt.”Voluntary Smoke-Free Home Rules and Exposure to Secondhand Smoke in Poland: A National Cross-Sectional Survey” został opublikowany w czasopiśmie International Journal of Environmental Research and Public Health (IF:2,849).

Odznaczenia dla członków Zespołu Szkoły Zdrowia Publicznego

14 października w Dniu Edukacji Narodowej w CMKP odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/2021. W trakcie inauguracji poinformowano o orderach i odznaczeniach przyznanych pracownikom SZP, tj. prof. Ewa Marcinowska-Suchowierska „Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski”, prof. Janusz Ostrowski „Złoty Krzyż Zasługi”, mgr Michał Waszkiewicz „Srebrny Krzyż Zasługi”, mgr Jolanta Ostalska-Cybart „Złoty Medal za Długoletnią Służbę”, dr Wojciech S. Zgliczyński „Medal Komisji Edukacji Narodowej”.

14.10.2020