Seminarium Szkoły Zdrowia Publicznego – 12 października 2020

Od najbliższego poniedziałku, tj. 12 października rozpoczynamy cykl seminariów Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP w nowym roku akademickim. Seminaria będą odbywały się w trybie on-line przy wykorzystaniu narzędzia Microsoft Teams pod nazwą „Seminaria SZP CMKP 2020/2021” co poniedziałek o godz. 9.00.

Tematem pierwszego seminarium będzie system kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów w Polsce. W ramach niego zaplanowane zostały dwa wystąpienia:
1) Pani Magdalena Kapica przedstawi temat „System kształcenia podyplomowego lekarzy dentystów w Polsce w latach 2010-2019 według danych rejestru prowadzonego przez CMKP”.
2) Pani Agnieszka Baumann przedstawi temat „System kształcenia specjalizacyjnego w wybranych dziedzinach zabiegowych w Polsce w latach 2011-2019 według danych rejestru prowadzonego przez CMKP”.

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2020/2021 w Szkole Zdrowia Publicznego

W uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego 2020/2021 w Szkole Zdrowia Publicznego CMKP oprócz ograniczonej, ze względu na pandemię COVID -19, reprezentacji pracowników Szkoły na żywo uczestniczyli: przedstawiciele dyrekcji CMKP w osobach prof. Ryszarda Gellerta, prof. Wojciecha Bika i mgr. inż. Zbigniewa Piotrowskiego; członkowie rodziny prof. Andrzeja Wojtczaka, m.in. wdowa Pani Krystyna Wojtczak i syn Krzysztof Wojtczak oraz inni zaproszeni goście, w tym prof. Artur Niedzielski i dr Jacek Putz. Uroczystość, która była równolegle transmitowana w MS Teams […]

Aktualności SZP

Publikacja artykułu w International Journal of Environmental Research and Public Health nt. palenia tytoniu w domu

Celem przekrojowego badania przeprowadzonego przez zespół, w którego skład wchodzili pracownicy Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, była analiza sytuacji w zakresie adaptacji zasady domu wolnego od dymu tytoniowego i narażenia na bierne palenie w środowisku domowym w Polsce. Artykuł pt.”Voluntary Smoke-Free Home Rules and Exposure to Secondhand Smoke in Poland: A National Cross-Sectional Survey” został opublikowany w czasopiśmie International Journal of Environmental Research and Public Health (IF:2,849).

Odznaczenia dla członków Zespołu Szkoły Zdrowia Publicznego

14 października w Dniu Edukacji Narodowej w CMKP odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/2021. W trakcie inauguracji poinformowano o orderach i odznaczeniach przyznanych pracownikom SZP, tj. prof. Ewa Marcinowska-Suchowierska „Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski”, prof. Janusz Ostrowski „Złoty Krzyż Zasługi”, mgr Michał Waszkiewicz „Srebrny Krzyż Zasługi”, mgr Jolanta Ostalska-Cybart „Złoty Medal za Długoletnią Służbę”, dr Wojciech S. Zgliczyński „Medal Komisji Edukacji Narodowej”.

14.10.2020