Bielańscy Wolontariusze Roku 2019 z UTW

5 grudnia 2019 r w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza odbyła się w siedzibie Urzędu Dzielnicowego Bielany wyjątkowa gala, podczas której przyznano m.in. czterdzieści siedem statuetek Bielańskiego Wolontariusza Roku. Nagroda Bielańskiego Wolontariusza Roku jest wyróżnieniem honorowym, nadawanym corocznie szczególnie wyróżniającym się wolontariuszom działającym w organizacjach pozarządowych oraz instytucjach z terenu Bielan, realizującym działania na rzecz społeczności i środowiska bielańskiego.

Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja idei wolontariatu oraz wyrażenie podziękowania osobom, które dobrowolnie, ochotniczo i bez wynagrodzenia działają na rzecz mieszkańców.

Wyróżnienie zdobyli następujący przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. H. Szwarc:

• Elżbieta Bursztyka
  • Jolanta Dyduła
  • Elżbieta Mikołajewska
  • Liliana Stanowska

Uroczystość uświetnili Maciej Ufniak – tenor – artysta Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz Natalia Pawlaszek – fortepian, którzy porwali zgromadzonych utworami Stanisława Moniuszki oraz pieśniami neapolitańskimi.

Miłym akcentem była recytacja wierszy wykonaną przez ich autorkę, słuchaczkę naszego UTW kol. Ewę Morsakowską–Szemińską.

Prezes Zarządu UTW
Irena Moskal

Aktualności Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zaproszenie na inaugurację roku akademickiego UTW