Komunikat #1

Drodzy Słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Wykładowcy, Delegaci Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, Przyjaciele

Sytuacja epidemiologicza  spowolniła nasze życie i wielu z nas skazała na odosobnienie.

Wiem jak destruktywne dla psychiki  aktywnego człowieka jest pozbawienie kontaktów z innymi ludźmi, a tym bardziej zamknięcie w czterech ścianach domu, zwłaszcza dla osób mieszkających samotnie.

Miejmy  jednak  wspólnie nadzieję, że to stan tymczasowy, a niedogodności  dnia codziennego mają służyć zahamowaniu  rozprzestrzeniania się śmiertelnego wirusa, a więc naszemu  bezpieczeństwu i zdrowiu.

Dlatego przestrzegajmy  zaleceń i nie wychodźmy z domu jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Osoby przebywające na kwarantannie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, postaramy się w miarę możliwości pomóc.

Zaglądajcie na nasze strony www.sgh.waw.pl oraz www.fundacjaoputw.pl, bo zamieszczamy tam:

1. elektroniczną  wersję  wydawnictwa pt. „44 lata ruchu UTW w Polsce”,
  2. Panoramę UTW SGH nr 1/2020, z m.in. bardzo ciekawą polemiką nt. języka polskiego,
  3. Poradnik Cyberbezpieczeństwo seniorów ( i nie tylko ) w sieci, a w nim m.in. Dekalog pożyczkobiorcy,
  4. komunikaty, porady oraz nasze wewnętrzne „telefony alarmowe” na wypadek gdybyście potrzebowali informacji, pomocy, czy chociażby  rozmowy.

Na serwerze naszej telewizji senioralnej TV60+ znajdziecie też filmy z ważnych wydarzeń senioralnych, które warto sobie w dobie kryzysu spotkań towarzyskich przypomnieć.

W najbliższym czasie zamieścimy na TV60+ trzy ciekawe wykłady z dziedziny bezpieczeństwa w sieci, a na ekranie komputera  w Waszych domach zagości znany i powszechnie lubiany wykładowca Adrian Oleksiak.

Jestem do Waszej dyspozycji i pomocy pod adresem mailowym klewkowicz@interia.eu jeśli tylko potrzebujecie  kontaktu.

DAMY RADĘ!!!

Z serdecznościami i życzeniami zdrowia
Krystyna Lewkowicz

Aktualności Uniwersytetu Trzeciego Wieku