Wydarzenia w dniach 5-9 listopada 2018

Termin: 5 listopada (poniedziałek),
godz. 16:00,
Miejsce: Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, Aula,
Zebranie informacyjne i występ naszego chóru Bel Canto.

Termin: 6 listopada (wtorek),
godz. 10:00,
Zamek Królewski, sala kinowa: Świat islamu – Mahomet i jego świat. Seminarium prowadzi kustosz Daniel Artymowski.
godz. 13.00,
Muzeum Narodowe w Warszawie – Muzealne wtorki: Rodzime, czyli jakie? Początki polskiego wzornictwa sięgające ostatniej dekady XIX wieku wiążą się z poszukiwaniem stylu, który wyrażałby tożsamość narodową i skonsolidował podzielone zaborami społeczeństwo. Inspiracji poszukiwano głównie w sztuce ludowej. Przekonamy się jak rozwijała się rodzima sztuka użytkowa.

Termin: 7 listopada (środa),
godz. 9:10,
Metro Młociny, autobus 210: Sławek zaprasza na 6-km wycieczkę na trasie Truskaw – Pociecha – Sieraków.
godz. 10:00,
Zamek Królewski, sala kinowa: Gawędy o teatrze: Don Juan, czyli cynizm ukarany. Seminarium prowadzi kustosz Daniel Artymowski + aktor.
godz. 16.00,
kino Elektronik zaprasza na bezpłatny seans filmowy: Mustang – kino dojrzałe. W prowincjonalnym miasteczku, w którym toczy się akcja filmu, widzimy Turcję w pigułce. Jej mieszkańcy – tak jak cały kraj – zmagają się z konfliktem pomiędzy konserwatyzmem a nowoczesnością. Opowieść o życiu sióstr, które tworzą własne historie w bardzo silnie określonym otoczeniu. Film o zderzeniu historii indywidualnej i zbiorowej – Zaproszenie od Fundacji Projekt Starsi.
godz. 14.00,
Muzeum Chopina, sala koncertowa: Moda na początku XIX wieku. Prowadząca Patrycja Jastrzębska.

Termin: 8 listopada (czwartek),
godz. 13:00,
Zamek Królewski, sala kinowa: Historia relacji Rzeczpospolitej z innymi państwami europejskimi. Orzeł i Pogoń. Związki polsko-litewskie na przestrzeni wieków. Seminarium prowadzi kustosz Anna Czekaj.

Termin: 9 listopada (piątek),
godz. 10:00,
Zamek Królewski, sala kinowa: Zamki i pałace europejskie, rezydencje cesarza Napoleona. Seminarium prowadzi mgr inż. arch. Beata Artymowska.
godz. 16:00,
UTW Aula – wykład prof. dr hab. Andrzej Zieniewicz: Spoiwa i pęknięcia – pisarze wobec niepodległości (Żeromski, Kaden-Bandrowski, Gombrowicz).

Prezes Zarządu
UTW Irena Moskal

Aktualności Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zaproszenie na inaugurację roku akademickiego UTW