Inauguracyjne posiedzenie Rady Naukowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

30 stycznia 2019 r. odbyło się 1 posiedzenie Rady Naukowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego utworzonego na podstawie obowiązującej od 1 stycznia 2019 r. ustawy o CMKP. Ustawa reguluje podstawy prawne funkcjonowania Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w systemie medycznego kształcenia podyplomowego, systemie ochrony zdrowia oraz systemie szkolnictwa wyższego i nauki. Przekształca również CMKP w nową instytucję publiczną o charakterze bardzo ściśle zbliżonym do uczelni publicznej i odrębnej osobowości prawnej. Podstawowym zakresem działalności pozostaje kształcenie podyplomowe w obszarze nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej, prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w tym obszarze oraz prowadzenie studiów doktoranckich i studiów podyplomowych w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Inauguracyjne posiedzenie Rady Naukowej CMKP otworzył prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert Dyrektor CMKP. Wśród istotnych uchwał podjętych na posiedzeniu znalazło się między innymi powołanie Komisji Statutowej oraz Komisji Programowej, których zadaniem jest wskazanie kierunków rozwoju oraz wewnętrznych ram organizacyjnych i prawnych działania CMKP. Wszczęto również szereg postępowań o nadania stopnia doktora i doktora habilitowanego oraz zaopiniowano powołanie nowych klinik i zakładów CMKP. Chwilą ciszy uczczono również pamięć o zmarłym niedawno śp. Prof. Romualdzie Dębskim.

„Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”

Mamy przyjemność poinformować, że w jubileuszowej, dwudziestej edycji konkursu  „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” nagrodę specjalną „Menadżer Zdrowia” otrzymał  dr hab. n. med. Mirosław Ząbek, prof. CMKP kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” to coroczny konkurs, którego organizatorem jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. […]

18.01.2021

#SzczepimySię