Inauguracyjne posiedzenie Rady Naukowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

30 stycznia 2019 r. odbyło się 1 posiedzenie Rady Naukowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego utworzonego na podstawie obowiązującej od 1 stycznia 2019 r. ustawy o CMKP. Ustawa reguluje podstawy prawne funkcjonowania Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w systemie medycznego kształcenia podyplomowego, systemie ochrony zdrowia oraz systemie szkolnictwa wyższego i nauki. Przekształca również CMKP w nową instytucję publiczną o charakterze bardzo ściśle zbliżonym do uczelni publicznej i odrębnej osobowości prawnej. Podstawowym zakresem działalności pozostaje kształcenie podyplomowe w obszarze nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej, prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w tym obszarze oraz prowadzenie studiów doktoranckich i studiów podyplomowych w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Inauguracyjne posiedzenie Rady Naukowej CMKP otworzył prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert Dyrektor CMKP. Wśród istotnych uchwał podjętych na posiedzeniu znalazło się między innymi powołanie Komisji Statutowej oraz Komisji Programowej, których zadaniem jest wskazanie kierunków rozwoju oraz wewnętrznych ram organizacyjnych i prawnych działania CMKP. Wszczęto również szereg postępowań o nadania stopnia doktora i doktora habilitowanego oraz zaopiniowano powołanie nowych klinik i zakładów CMKP. Chwilą ciszy uczczono również pamięć o zmarłym niedawno śp. Prof. Romualdzie Dębskim.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021