486 posiedzenie Rady Naukowej CMKP zamykające kadencję 2013-2017

28 czerwca br. odbyło się posiedzenie Rady Naukowej CMKP zamykające kadencję 2013-2017.
Prof. Ryszard Gellert – Dyrektor CMKP, podsumował efekty czteroletniego okresu prac Rady Naukowej i podziękował członkom Rady za ich wkład na rzecz rozwoju naszej Uczelni, wręczając pamiątkowe dyplomy.

W programie posiedzenia Rady znalazły się również podziękowania dla dr n. med. Mieczysława Błaszczyka w dowód uznania dokonań w czasie 10-letniego kierowania Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym im. Prof. Adama Grucy oraz za zasługi dla Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Na wniosek Dyrektora CMKP,  dr n. med. Mieczysław Błaszczyk uhonorowany został przez Radę Naukową – Medalem Honoris Causa Educationis.

Prof. Ryszard Gellert złożył także podziękowania dla: Prof. Adama Torbickiego, za największy sumaryczny  IF publikacji w latach 2013 – 2016 oraz Prof. Andrzeja Budaja i Prof. Jarosława Reguły za szczególnie wysoki sumaryczny IF publikacji w tych latach.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021