9 marca 2017 r. Światowy Dzień Nerek

W związku ze Światowym Dniem Nerek, jak co roku organizowane są działania popularyzujące wiedzę o chorobach nerek i sposobach ich zapobiegania oraz roli wczesnej diagnostyki. Lekarze ostrzegają, że 95 procent ludzi z chorymi nerkami umiera przedwcześnie z powodu zbyt późnej, bądź niewłaściwej diagnozy. Tymczasem, aby zdiagnozować chorobę nerek wystarczą proste i tanie badania krwi i moczu. Eksperci szacują, że na nerki choruje 4,5 miliona Polaków, choć większość się tego nie domyśla. Nawet  uszkodzone w 90% nerki nie dają żadnych charakterystycznych objawów, a zatrzymanie choroby na zaawansowanym etapie jest  niemożliwe.

Partnerami akcji są:  profesor dr hab. n. med. Ryszard Gellert, Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i konsultant krajowy w dziedzinie nefrologii, profesor dr hab. n. med. Michał Nowicki, prezes Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego, Nefron – Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska, Stowarzyszenie Nefrologia Polska, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

„Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”

Mamy przyjemność poinformować, że w jubileuszowej, dwudziestej edycji konkursu  „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” nagrodę specjalną „Menadżer Zdrowia” otrzymał  dr hab. n. med. Mirosław Ząbek, prof. CMKP kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” to coroczny konkurs, którego organizatorem jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. […]

18.01.2021

#SzczepimySię