Deklaracja Społecznej Odpowiedzialności Uczelni podpisana przez 23 uczelnie.

16 listopada 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja pt. „Społeczna Odpowiedzialność Nauki – wyzwania dla środowiska akademickiego i biznesu”, podczas której 23 szkoły wyższe,  a wśród nich Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego podpisały Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.

W Deklaracji podkreślona została rola uczelni, jako miejsca tworzenia i przekazywania wiedzy o otaczającej nas rzeczywistości, jak również potrzeba pielęgnowania wartości akademickich. Wskazano na potrzebę kształtowania społecznych oraz obywatelskich postaw przyszłych elit, które będą sprzyjać budowaniu wspólnoty, kreatywności, otwartości, komunikacji, a także wrażliwości społecznej i kultury pracy. Dostrzeżono również znaczenie zasad etycznych i konieczność upowszechniania idei równości, różnorodności, tolerancji oraz respektowania i ochrony prawa człowieka w odniesieniu do całej społeczności akademickiej i jej otoczenia.

Szczegółowe punkty Deklaracji odnoszą się do czterech obszarów pracy uczelni i dotyczą:

• pielęgnowania wartości,
  • realizacji programów, projektów wdrożeniowych i badań ważnych dla rozwoju społecznej odpowiedzialności oraz rozwiązywania istotnych problemów społecznych,
  • organizacji pracy uczelni, która sprzyja rozwojowi jej społecznej odpowiedzialności,
  • współpracy z interesariuszami.

W Deklaracji podkreślono wagę współpracy środowiska naukowego z biznesem – dzięki niej możliwy jest rozwój badań naukowych i prac wdrożeniowych, które dają szansę rozwiązywania różnych problemy, także tych społecznych. Partnerstwo nauki i biznesu to podstawa rozwoju innowacyjności, co zostało wskazane w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Deklaracja Społecznej Odpowiedzialności Uczelni otwarta jest dla wszystkich szkół wyższych, które chcą informować o swoim zaangażowaniu w promowanie idei społecznej odpowiedzialności oraz uczelni realnie wdrażających zasady społecznej odpowiedzialności w swojej działalności.

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

14 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało nowy rok akademicki 2020/2021. Jest to pierwszy rok akademicki otwierający kolejną kadencję władz uczelni, przypadającą na lata 2020-2024. Uroczystości przewodniczył Dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert. Szczególny charakter tegorocznej inauguracji wyznaczyła nie tylko nadzwyczajna sytuacja epidemiczna w kraju, ale także zainicjowanie obchodów jubileuszowych 50-lecia Uczelni, przypadającego na rok 2021. Mimo ograniczonej liczby osób uczestniczących w inauguracji […]