„Diagnostyka i leczenie niepłodności – najnowsze rekomendacje”

Zakład Zdrowia Prokreacyjnego i Klinika Endokrynologii CMKP zapraszają na konferencję:

„Diagnostyka i leczenie niepłodności
– najnowsze rekomendacje”

Termin: 18 maja 2019 roku (sobota)
Miejsce: Aula MAGNA, ul. Marymoncka 99/103,
01-813 Warszawa

8.30 – powitanie uczestników – Prof. W. Zgliczyński,
Dr hab. M. Rabijewski, Dr med. K. Jankowska.

8.45 – 9.15 prof. W. Zgliczyński „Czynnościowy podwzgórzowy brak miesiączki” Functional Hypothalamic Amenorrhea; An Endocrine Society Clinical Practice Guideline 2017.

9.15 – 9.45 dr A. Kruszyńska „Postępowanie w PCOS”. Recommendations from the international evidence-based guideline for the assessment and management of polycystic ovary syndrome; American Society of Reproductive Medicine 2018.

9.45 – 10.15 dr K. Jankowska „Diagnostyka i leczenie niepłodności męskiej” Guidelines on Male Infertility; European Association of Urology 2018.

10.15 – 10. 30 przerwa

10.30 – 11.00 dr hab. M. Rabijewski „Leczenie hormonalne niepłodności męskiej” European Consensus Statement on congenital hypogonadotropic hypogonadism 2015 oraz Guidelines on Male Infertility; European Association of Urology 2018.

11.00 – 11.30 dr A. Kajdy „Optymalizacja potencjału płodności’’.  Optimizing natural fertility: a committee opinion. American Society of Reproductive Medicine 2016.

11.30 – 12.00 dr J. K. Wolski „Urologiczne aspekty niepłodności”
Guidelines on Male Infertility; European Association of Urology 2018.

12.00 – 12.30 dr R. Maksym „Diagnostyka niepłodności u kobiet’’    Diagnostic evaluation of the infertile female: a committee opinion. American Society of Reproductive Medicine 2015.

12.30 – 13.00 Przerwa

13.00 – 13.30 dr hab. M. Gietka-Czernel „Zaburzenia funkcji tarczycy a płodność”. Subclinical hypothyroidism in the infertile female population: a guideline. Practice Committee of the American Society for Reproductive Medicine Fertil Steril.

13.30 – 14.00 prof. J. Słowikowska-Hilczer  „Zespół OAT – nowe rekomendacje”. Management of oligo-astheno-teratozoospermia; European Academy of Andrology Guideline 2018.

14.00 – 14.30 prof. M. Jerzak  ,,Immunoterapia w leczeniu niepłodności”. The role of immunotherapy in infertility. Practice Committee of the American Society for Reproductive Medicine 2018.

14.30-15.00 prof. Z. Lew-Starowicz ,,Dysfunkcje seksualne u mężczyzn z niepłodnością” Diagnostic evaluation of sexual dysfunction in the male partner in the setting of infertility 2018.

15.00 – zakończenie konferencji.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021