HIP MASTER 2019

30 listopada 2019 r. odbyła się konferencja naukowa Hip Master 2019 zorganizowana przez Klinikę Ortopedii i Reumoortopedii CMKP.

Gospodarzem spotkania był prof. dr hab. n. med. Jacek Kowalczewski, Kierownik Kliniki Ortopedii i Reumoortopedii CMKP, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji.
Rangę wydarzenia podniosła obecność wielu znakomitych specjalistów w dziedzinie ortopedii. Wśród prelegentów i zaproszonych gości obecni byli m.in.: dr hab. n. med. Dariusz Marczak, prof. CMKP, prof. Romuald Będziński, specjalista w zakresie inżynierii biomedycznej, Olivier Jenner – Stanmore Implants, Fausto Sbaiz – Lima Corporate.

Wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń i skonfrontowania metod stosowanych w schorzeniach ortopedycznych stawu biodrowego  oraz omówienia problemów związanych z ustawieniem panewki stawu biodrowego w zaburzeniach ruchomości dolnego odcinka kręgosłupa oraz sposobu planowania i produkcji panewek custom made stosowanych w dużych ubytkach kostnych podczas operacji rewizyjnych.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021