HIP MASTER 2019

30 listopada 2019 r. odbyła się konferencja naukowa Hip Master 2019 zorganizowana przez Klinikę Ortopedii i Reumoortopedii CMKP.

Gospodarzem spotkania był prof. dr hab. n. med. Jacek Kowalczewski, Kierownik Kliniki Ortopedii i Reumoortopedii CMKP, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji.
Rangę wydarzenia podniosła obecność wielu znakomitych specjalistów w dziedzinie ortopedii. Wśród prelegentów i zaproszonych gości obecni byli m.in.: dr hab. n. med. Dariusz Marczak, prof. CMKP, prof. Romuald Będziński, specjalista w zakresie inżynierii biomedycznej, Olivier Jenner – Stanmore Implants, Fausto Sbaiz – Lima Corporate.

Wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń i skonfrontowania metod stosowanych w schorzeniach ortopedycznych stawu biodrowego  oraz omówienia problemów związanych z ustawieniem panewki stawu biodrowego w zaburzeniach ruchomości dolnego odcinka kręgosłupa oraz sposobu planowania i produkcji panewek custom made stosowanych w dużych ubytkach kostnych podczas operacji rewizyjnych.

Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

14 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało nowy rok akademicki 2020/2021. Jest to pierwszy rok akademicki otwierający kolejną kadencję władz uczelni, przypadającą na lata 2020-2024. Uroczystości przewodniczył Dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert. Szczególny charakter tegorocznej inauguracji wyznaczyła nie tylko nadzwyczajna sytuacja epidemiczna w kraju, ale także zainicjowanie obchodów jubileuszowych 50-lecia Uczelni, przypadającego na rok 2021. Mimo ograniczonej liczby osób uczestniczących w inauguracji […]