Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 w Szkole Zdrowia Publicznego CMKP

W Dniu Edukacji Narodowej 14  października w Szkole Zdrowia Publicznego CMKP odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020. W uroczystości oprócz pracowników Szkoły uczestniczyła dyrekcja CMKP w osobach prof. Ryszarda Gellerta, prof. Wojciecha Bika i prof. Wojciecha Zgliczyńskiego. Uroczystość uświetnił swoją obecnością współtwórca i były dyrektor SZP CMKP prof. Andrzej Wojtczak. W wystąpieniu inauguracyjnym prof. Jarosław Pinkas, dziekan SZP CMKP, omówił osiągnięcia dydaktyczne, naukowe i organizacyjne całego Zespołu w minionym roku oraz nakreślił kierunki działania i zadania stojące przed Szkołą w najbliższym roku akademickim 2019/2020. Spotkanie inauguracyjne zwieńczyło wystąpienie dr Natalii Kaźmierczak-Wojtaś pt. „Ortoreksja – zaburzenie wynikające z troski o zdrowie”.

Stopień doktora nauk medycznych otrzymał lek. Tomasz Latos

20 października br. odbyła się 1. obrona rozprawy doktorskiej w nowym roku akademickim 2020/2021. Stopień doktora nauk medycznych otrzymał lek. Tomasz Latos. Jako rozprawę doktorską przedstawił pracę pt. „Analiza zasadności badań tomografii komputerowej w ortopedii na przykładzie kości i stawów kończyny dolnej”. Promotorem pracy był prof. dr hab. n. med. Jerzy Walecki. Serdecznie gratulujemy.

21.10.2020

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

14 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało nowy rok akademicki 2020/2021. Jest to pierwszy rok akademicki otwierający kolejną kadencję władz uczelni, przypadającą na lata 2020-2024. Uroczystości przewodniczył Dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert. Szczególny charakter tegorocznej inauguracji wyznaczyła nie tylko nadzwyczajna sytuacja epidemiczna w kraju, ale także zainicjowanie obchodów jubileuszowych 50-lecia Uczelni, przypadającego na rok 2021. Mimo ograniczonej liczby osób uczestniczących w inauguracji […]