Jubileuszowa XXV Jesienna Szkoła Endokrynologii

W dniach 28-30 listopada 2019 r. w Zakopanem odbyła się jubileuszowa XXV Jesienna Szkoła Endokrynologii, zorganizowana przez zespół wykładowców Kliniki Endokrynologii CMKP, Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Narodową Fundację Endokrynologii im. prof. W. Hartwiga. Jesienna Szkoła Endokrynologii jest adresowana do wszystkich lekarzy zainteresowanych tą tematyką, zarówno specjalizujących się, jak i specjalistów chorób wewnętrznych, pediatrów, ginekologów, urologów i endokrynologów.

Organizowana od ćwierć wieku Jesienna Szkoła Endokrynologii przeznaczona jest nie tylko dla endokrynologów, ale wzbudza również duże zainteresowanie wśród lekarzy specjalizujących się w medycynie rodzinnej, chorobach wewnętrznych, diabetologii, pediatrii i ginekologii. W ramach wydarzenia zwyczajowo przedstawione zostało sprawozdanie z corocznej, już 102-giej Konferencji Towarzystwa Endokrynologicznego, które powstało w 1916 roku w Stanach Zjednoczonych. Stąd tradycyjny tytuł zakopiańskich konferencji „Co nowego w Ameryce?”. Ich celem jest zapoznanie polskich lekarzy praktyków z najnowszymi sposobami rozpoznawania i leczenia zaburzeń endokrynnych, rekomendowanych w Ameryce przez światowych ekspertów w tym zakresie. Dlatego też przedstawione podczas Jesiennej Szkoły Endokrynologii wykłady opierają się na materiałach opublikowanych po spotkaniu z Profesorami w marcu bieżącego roku w Nowym Orleanie podczas ENDO-2019 w „Meet-the-Professor. Endocrine Case Management.”

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021