Jubileuszowa XXV Jesienna Szkoła Endokrynologii

W dniach 28-30 listopada 2019 r. w Zakopanem odbyła się jubileuszowa XXV Jesienna Szkoła Endokrynologii, zorganizowana przez zespół wykładowców Kliniki Endokrynologii CMKP, Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Narodową Fundację Endokrynologii im. prof. W. Hartwiga. Jesienna Szkoła Endokrynologii jest adresowana do wszystkich lekarzy zainteresowanych tą tematyką, zarówno specjalizujących się, jak i specjalistów chorób wewnętrznych, pediatrów, ginekologów, urologów i endokrynologów.

Organizowana od ćwierć wieku Jesienna Szkoła Endokrynologii przeznaczona jest nie tylko dla endokrynologów, ale wzbudza również duże zainteresowanie wśród lekarzy specjalizujących się w medycynie rodzinnej, chorobach wewnętrznych, diabetologii, pediatrii i ginekologii. W ramach wydarzenia zwyczajowo przedstawione zostało sprawozdanie z corocznej, już 102-giej Konferencji Towarzystwa Endokrynologicznego, które powstało w 1916 roku w Stanach Zjednoczonych. Stąd tradycyjny tytuł zakopiańskich konferencji „Co nowego w Ameryce?”. Ich celem jest zapoznanie polskich lekarzy praktyków z najnowszymi sposobami rozpoznawania i leczenia zaburzeń endokrynnych, rekomendowanych w Ameryce przez światowych ekspertów w tym zakresie. Dlatego też przedstawione podczas Jesiennej Szkoły Endokrynologii wykłady opierają się na materiałach opublikowanych po spotkaniu z Profesorami w marcu bieżącego roku w Nowym Orleanie podczas ENDO-2019 w „Meet-the-Professor. Endocrine Case Management.”

„Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”

Mamy przyjemność poinformować, że w jubileuszowej, dwudziestej edycji konkursu  „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” nagrodę specjalną „Menadżer Zdrowia” otrzymał  dr hab. n. med. Mirosław Ząbek, prof. CMKP kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” to coroczny konkurs, którego organizatorem jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. […]

18.01.2021

#SzczepimySię