Komunikat dotyczący kwalifikacji na kursy specjalizacyjne od 2018 r.

Zgodnie z aktualną informacją Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia, osoby zakwalifikowane do odbywania szkolenia specjalizacyjnego począwszy od postępowania kwalifikacyjnego przeprowadzonego w okresie od 1 – 31 października 2017 roku, rejestrują się na kursy wyłącznie za pomocą systemu monitorowania kształcenia (https://smk.ezdrowie.gov.pl).
Pozostali lekarze rejestrują się na kursy za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://www.cmkp.edu.pl ( przy każdym kursie).
W przypadku zgłoszenia się na kurs większej niż przewidziana liczy osób, CMKP zastrzega sobie prawo przeprowadzenia weryfikacji zgłoszeń i kwalifikacji na kurs wyłącznie do osiągnięcia limitu uczestników. O pierwszeństwie w przyjęciu na kurs specjalizacyjny decyduje zbliżający się termin zakończenia specjalizacji lub modułu podstawowego.
Każda osoba zakwalifikowana otrzyma informację o terminie i miejscu odbywania kursu, na ok. 30 dni przed jego rozpoczęciem. W szczególnych przypadkach należy się liczyć z możliwością skrócenia ww. terminu.
W przypadku braku możliwości uczestniczenia w kursie, osoba zakwalifikowana jest zobowiązana do niezwłocznego poinformowania CMKP o rezygnacji z udziału w kursie, w każdym przypadku, bezwzględnie przed jego rozpoczęciem. Jest to o tyle ważne, że w określonym kursie specjalizacyjnym można uczestniczyć wyłącznie raz.

Stopień doktora nauk medycznych otrzymał lek. Tomasz Latos

20 października br. odbyła się 1. obrona rozprawy doktorskiej w nowym roku akademickim 2020/2021. Stopień doktora nauk medycznych otrzymał lek. Tomasz Latos. Jako rozprawę doktorską przedstawił pracę pt. „Analiza zasadności badań tomografii komputerowej w ortopedii na przykładzie kości i stawów kończyny dolnej”. Promotorem pracy był prof. dr hab. n. med. Jerzy Walecki. Serdecznie gratulujemy.

21.10.2020

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

14 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało nowy rok akademicki 2020/2021. Jest to pierwszy rok akademicki otwierający kolejną kadencję władz uczelni, przypadającą na lata 2020-2024. Uroczystości przewodniczył Dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert. Szczególny charakter tegorocznej inauguracji wyznaczyła nie tylko nadzwyczajna sytuacja epidemiczna w kraju, ale także zainicjowanie obchodów jubileuszowych 50-lecia Uczelni, przypadającego na rok 2021. Mimo ograniczonej liczby osób uczestniczących w inauguracji […]