Komunikat dotyczący kwalifikacji na kursy specjalizacyjne od 2018 r.

Zgodnie z aktualną informacją Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia, osoby zakwalifikowane do odbywania szkolenia specjalizacyjnego począwszy od postępowania kwalifikacyjnego przeprowadzonego w okresie od 1 – 31 października 2017 roku, rejestrują się na kursy wyłącznie za pomocą systemu monitorowania kształcenia (https://smk.ezdrowie.gov.pl).
Pozostali lekarze rejestrują się na kursy za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://www.cmkp.edu.pl ( przy każdym kursie).
W przypadku zgłoszenia się na kurs większej niż przewidziana liczy osób, CMKP zastrzega sobie prawo przeprowadzenia weryfikacji zgłoszeń i kwalifikacji na kurs wyłącznie do osiągnięcia limitu uczestników. O pierwszeństwie w przyjęciu na kurs specjalizacyjny decyduje zbliżający się termin zakończenia specjalizacji lub modułu podstawowego.
Każda osoba zakwalifikowana otrzyma informację o terminie i miejscu odbywania kursu, na ok. 30 dni przed jego rozpoczęciem. W szczególnych przypadkach należy się liczyć z możliwością skrócenia ww. terminu.
W przypadku braku możliwości uczestniczenia w kursie, osoba zakwalifikowana jest zobowiązana do niezwłocznego poinformowania CMKP o rezygnacji z udziału w kursie, w każdym przypadku, bezwzględnie przed jego rozpoczęciem. Jest to o tyle ważne, że w określonym kursie specjalizacyjnym można uczestniczyć wyłącznie raz.

„Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”

Mamy przyjemność poinformować, że w jubileuszowej, dwudziestej edycji konkursu  „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” nagrodę specjalną „Menadżer Zdrowia” otrzymał  dr hab. n. med. Mirosław Ząbek, prof. CMKP kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” to coroczny konkurs, którego organizatorem jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. […]

18.01.2021

#SzczepimySię