Konferencja „Realizacja programu szczepień ochronnych w Polsce. Wiedza, problemy, praktyka”.

4 stycznia 2018 r w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbyła się konferencja Kliniki Neonatologii CMKP pt. „Realizacja programu szczepień ochronnych w Polsce. Wiedza, problemy, praktyka”.

Konferencję otworzyła dr hab. n. med. Maria Wilińska, Kierownik Kliniki Neonatologii w SPSK im. prof. W. Orłowskiego.  Głównym problemem poruszanym podczas konferencji była realizacja programu szczepień ochronnych u noworodków i dzieci.

Wykładowcy konferencji – Konsultanci Krajowi z zakresu Neonatologii oraz Pediatrii, Prawnik, przedstawiciel Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz lekarze zaangażowani w szczepienia ochronne, udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące: aktualnej sytuacji w zakresie szczepień ochronnych wcześniaków, noworodków donoszonych, dzieci i kobiet ciężarnych w Polsce,   praw pacjenta i obowiązków lekarza w obliczu braku zgody rodzica na wykonanie szczepienia ochronnego u dziecka.

Wśród zaproszonych  prelegentów byli:

• dr hab. n. med. Ewa Helwich, Konsultant Krajowy w dziedzinie neonatologii,
  • Radosław Tymiński,
  • dr hab. n. med. Teresa Jackowska, prof. CMKP – Konsultant Krajowy w dziedzinie pediatrii,
  • dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska Kornacka,
  • dr Anna Góralewska, Państwowa Inspekcja  Sanitarna w Warszawie,
  • dr med. Ewa Głuszak- Idziakowska – moderator dyskusji.

To działanie edukacyjne uzyskało wsparcie w ramach grantu edukacyjnego udzielonego przez firmę GlaxoSmithKline.

„Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”

Mamy przyjemność poinformować, że w jubileuszowej, dwudziestej edycji konkursu  „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” nagrodę specjalną „Menadżer Zdrowia” otrzymał  dr hab. n. med. Mirosław Ząbek, prof. CMKP kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” to coroczny konkurs, którego organizatorem jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. […]

18.01.2021

#SzczepimySię