Konferencja „Realizacja programu szczepień ochronnych w Polsce. Wiedza, problemy, praktyka”.

4 stycznia 2018 r w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbyła się konferencja Kliniki Neonatologii CMKP pt. „Realizacja programu szczepień ochronnych w Polsce. Wiedza, problemy, praktyka”.

Konferencję otworzyła dr hab. n. med. Maria Wilińska, Kierownik Kliniki Neonatologii w SPSK im. prof. W. Orłowskiego.  Głównym problemem poruszanym podczas konferencji była realizacja programu szczepień ochronnych u noworodków i dzieci.

Wykładowcy konferencji – Konsultanci Krajowi z zakresu Neonatologii oraz Pediatrii, Prawnik, przedstawiciel Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz lekarze zaangażowani w szczepienia ochronne, udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące: aktualnej sytuacji w zakresie szczepień ochronnych wcześniaków, noworodków donoszonych, dzieci i kobiet ciężarnych w Polsce,   praw pacjenta i obowiązków lekarza w obliczu braku zgody rodzica na wykonanie szczepienia ochronnego u dziecka.

Wśród zaproszonych  prelegentów byli:

• dr hab. n. med. Ewa Helwich, Konsultant Krajowy w dziedzinie neonatologii,
  • Radosław Tymiński,
  • dr hab. n. med. Teresa Jackowska, prof. CMKP – Konsultant Krajowy w dziedzinie pediatrii,
  • dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska Kornacka,
  • dr Anna Góralewska, Państwowa Inspekcja  Sanitarna w Warszawie,
  • dr med. Ewa Głuszak- Idziakowska – moderator dyskusji.

To działanie edukacyjne uzyskało wsparcie w ramach grantu edukacyjnego udzielonego przez firmę GlaxoSmithKline.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021