Listy intencyjne

Z przyjemnością informujemy, że 9 października 2017 r.  w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Dyrektor Centrum prof. dr hab. Ryszard Gellert podpisał kolejne dwa listy intencyjne o współpracy w medycznym kształceniu podyplomowym lekarzy, w dziedzinie medycyny rodzinnej. Tym razem do współpracy w tym zakresie zaproszone zostały Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa – Żoliborz reprezentowany przez: Dyrektora – lek. med. Małgorzatę Zaława-Dąbrowską oraz Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa – Ochota kierowany przez: Dyrektora – Marcina Krzysztofa Zakrzewskiego.

Zgodnie z intencją Listów, celem Partnerów będzie podejmowanie wspólnych działań służących poszerzeniu zaplecza naukowo-dydaktycznego CMKP i poprawie dostępności i jakości szkolenia podyplomowego lekarzy w dziedzinie medycyny rodzinnej, jak również zapewnieniu wysokiej jakości usług medycznych świadczonych przez partnerskie placówki.

Podpisanie Listu odbyło się w obecności Pani prof. dr hab. Teresy Jackowskiej, Dziekana Studium Medycyny Rodzinnej i Kierownika Kliniki Pediatrii CMKP, a także Zastępcy Dyrektora CMKP ds. Dydaktycznych i Naukowych oraz Zastępcy Dyrektora ds. Klinicznych.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021