Łuszczyca i Choroby Współistniejące

20 października 2019 r. odbyła się w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego druga edycja ogólnopolskiego wydarzenia edukacyjnego PSOlife – konferencja dla chorych na choroby skóry i ŁZS.

Konferencja skierowana była do osób z chorobami dermatologicznymi, takimi jak: łuszczyca, AZS, pokrzywka i HS, ale też łuszczycowe zapalenie stawów.

W wydarzeniu wzięli udział znakomici specjaliści z zakresu dermatologii, reumatologii, kardiologii, endokrynologii, a także psychiatrii i genetyki. Podczas wydarzenia można było skorzystać z konsultacji dermatologicznych oraz badania dermatoskopem zmian barwnikowych, prowadzonych przez lekarzy z Kliniki Dermatologii CMKP/CSK MSWiA w Warszawie, a także konsultacji psychologicznych i laboratoryjnych.

Wydarzenie było również okazją do uczczenia jubileuszu 10-lecia powstania  Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS.  Konferencji towarzyszyła wystawa kampanii „Planujemy Nowe Życie”, która porusza problem prokreacji i rodzicielstwa w kontekście łuszczycy.

Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

14 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało nowy rok akademicki 2020/2021. Jest to pierwszy rok akademicki otwierający kolejną kadencję władz uczelni, przypadającą na lata 2020-2024. Uroczystości przewodniczył Dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert. Szczególny charakter tegorocznej inauguracji wyznaczyła nie tylko nadzwyczajna sytuacja epidemiczna w kraju, ale także zainicjowanie obchodów jubileuszowych 50-lecia Uczelni, przypadającego na rok 2021. Mimo ograniczonej liczby osób uczestniczących w inauguracji […]