Monografia „Współczesne metody leczenia urazów i chorób stawu łokciowego” S. Pomianowski

Miło nam poinformować, iż ukazała się monografia autorstwa Pana prof. Stanisława Pomianowskiego, Kierownika Kliniki Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii CMKP, pt. „Współczesne metody leczenia urazów i chorób stawu łokciowego”

Słowo od autora:

Pomysł napisania tej monografii wziął się z potrzeby stworzenia opracowania, które koncentrowałoby uwagę Czytelnika głównie na sposobach leczenia poszczególnych urazów czy patologii. Postanowiłem więc tej monografii nadać tytuł „Współczesne metody leczenia urazów i chorób stawu łokciowego”. (…)

Moje zainteresowanie problemami stawu łokciowego datuje się od 1992 roku. Wtedy to ówczesny, nieżyjący już, kierownik kliniki prof. Jan Orłowski, pokazując mi zdjęcie RTG chorego, u którego na dyżurze resekowano głowę kości promieniowej z powodu jej złamania, zapytał, czy nie zająłbym się tym tematem. Zająłem się… i obecnie mając już, śmiem powiedzieć, pewne doświadczenie w leczeniu urazów i chorób stawu łokciowego, postanowiłem napisać tę monografię.

Mam nadzieję, że pomoże ona chirurgom ortopedom leczyć z powodzeniem uszkodzone stawy łokciowe. Nie zawarłem w tej publikacji zagadnień dotyczących zapaleń, nowotworów i wad wrodzonych. Chciałbym także nadmienić, że w swoim opracowaniu przedstawiam problematykę dotyczącą chorych pełnoletnich.

Stanisław Pomianowski

Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

14 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało nowy rok akademicki 2020/2021. Jest to pierwszy rok akademicki otwierający kolejną kadencję władz uczelni, przypadającą na lata 2020-2024. Uroczystości przewodniczył Dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert. Szczególny charakter tegorocznej inauguracji wyznaczyła nie tylko nadzwyczajna sytuacja epidemiczna w kraju, ale także zainicjowanie obchodów jubileuszowych 50-lecia Uczelni, przypadającego na rok 2021. Mimo ograniczonej liczby osób uczestniczących w inauguracji […]