Monografia „Współczesne metody leczenia urazów i chorób stawu łokciowego” S. Pomianowski

Miło nam poinformować, iż ukazała się monografia autorstwa Pana prof. Stanisława Pomianowskiego, Kierownika Kliniki Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii CMKP, pt. „Współczesne metody leczenia urazów i chorób stawu łokciowego”

Słowo od autora:

Pomysł napisania tej monografii wziął się z potrzeby stworzenia opracowania, które koncentrowałoby uwagę Czytelnika głównie na sposobach leczenia poszczególnych urazów czy patologii. Postanowiłem więc tej monografii nadać tytuł „Współczesne metody leczenia urazów i chorób stawu łokciowego”. (…)

Moje zainteresowanie problemami stawu łokciowego datuje się od 1992 roku. Wtedy to ówczesny, nieżyjący już, kierownik kliniki prof. Jan Orłowski, pokazując mi zdjęcie RTG chorego, u którego na dyżurze resekowano głowę kości promieniowej z powodu jej złamania, zapytał, czy nie zająłbym się tym tematem. Zająłem się… i obecnie mając już, śmiem powiedzieć, pewne doświadczenie w leczeniu urazów i chorób stawu łokciowego, postanowiłem napisać tę monografię.

Mam nadzieję, że pomoże ona chirurgom ortopedom leczyć z powodzeniem uszkodzone stawy łokciowe. Nie zawarłem w tej publikacji zagadnień dotyczących zapaleń, nowotworów i wad wrodzonych. Chciałbym także nadmienić, że w swoim opracowaniu przedstawiam problematykę dotyczącą chorych pełnoletnich.

Stanisław Pomianowski

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021