Podpisanie umowy pomiędzy CMKP a CMŻ

2 sierpnia 2018 r. w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego podpisana została umowa pomiędzy CMKP, reprezentowanym przez prof. dr hab. n. med. Ryszarda Gellerta, a Centrum Medycznym „Żelazna” Sp. z o.o., reprezentowanym przez Prezesa dr n. med. Wojciecha Puzynę i mgr Agnieszkę Łydę, członka Zarządu Centrum Medycznego „Żelazna”, o uruchomieniu I Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP.

Zawarcie umowy jest następstwem podpisanej 1 grudnia 2018 r. Umowy pomiędzy CMKP a CMŻ o współpracy na rzecz podniesienia jakości opieki położniczej i ginekologicznej nad pacjentkami i małymi pacjentami Centrum Medycznego „Żelazna”.

W obecności: dr hab. Wojciecha Bika, prof. nadzw. w CMKP Zastępcy Dyrektora ds. dydaktycznych i naukowych CMKP, mgr Michała Waszkiewicza , Sekretarza Dyrektora CMKP oraz pani Agnieszki Łydy i pani Grażyny Bączek, Dyrektor ds. Położnych i Pielęgniarek , Dyrektorzy obydwu placówek podpisali umowę o udostępnienie na rzecz Kliniki CMKP Oddziałów:  Położniczych, Ginekologicznego , Neonatologicznego i Bloku Operacyjnego. Klinika będzie prowadzić działalność dydaktyczną i naukową oraz kształcenie podyplomowe w zawodach medycznych, w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocją zdrowia.

Intencją CMKP i CMŻ jest  stworzenie ośrodka gwarantującego najwyższą jakość, fachowość i aktualność dydaktyki medycznej oraz świadczeń zdrowotnych, których gwarantem będzie znakomite zaplecze i unikatowa kadra naukowo-dydaktyczna.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021