Referencyjny Ośrodek Konsultacyjny w zakresie szczepień ochronnych.

3 grudnia powołano w SP ZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym Referencyjny Ośrodek Konsultacyjny w zakresie szczepień ochronnych. Ośrodek powstał na podstawie porozumienia o współpracy, zawartego pomiędzy Głównym Inspektoratem Sanitarnym, reprezentowanym przez dr. hab. n. med. Jarosława Pinkasa – Głównego Inspektora Sanitarnego; SZP ZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, reprezentowanym przez Roberta Lasotę – Dyrektora; Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego, reprezentowanym przez prof. dr. hab. n. med. Ryszarda Gellerta – Dyrektora CMKP oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, reprezentowanym przez  dr. n. ekon. Adama Niedzielskiego – Prezesa NFZ.

Ośrodek będzie pełnił rolę krajowego centrum konsultacyjnego w zakresie szczepień ochronnych dzieci i młodzieży do 18-go roku życia. Prowadzone w nim będą szczepienia ochronne, poradnictwo i konsultacje specjalistyczne w zakresie szczepień, a także działania informacyjne i związane z kształceniem podyplomowym kadr medycznych. Rolą Ośrodka będzie również budowanie i rozpowszechnianie obiektywnej i zweryfikowanej naukowo, fachowej wiedzy dotyczącej profilaktyki i szczepień ochronnych, które są najskuteczniejszym sposobem w walce z niebezpiecznymi, często śmiertelnymi chorobami zakaźnymi.

Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

14 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało nowy rok akademicki 2020/2021. Jest to pierwszy rok akademicki otwierający kolejną kadencję władz uczelni, przypadającą na lata 2020-2024. Uroczystości przewodniczył Dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert. Szczególny charakter tegorocznej inauguracji wyznaczyła nie tylko nadzwyczajna sytuacja epidemiczna w kraju, ale także zainicjowanie obchodów jubileuszowych 50-lecia Uczelni, przypadającego na rok 2021. Mimo ograniczonej liczby osób uczestniczących w inauguracji […]