Walentynka do Nieba

14 lutego br. w Szpitalu Bielańskim odbyła się uroczystość nadania imienia Profesora Romualda Dębskiego – Klinicznemu Oddziałowi Ginekologii i Położnictwa, podczas której odsłonięto tablicę upamiętniającą wybitną postać Pana Profesora. Gospodarzami uroczystości byli Dyrektor Szpitala Bielańskiego dr. Dorota Gałczyńska-Zych oraz prof. dr hab. n. med. Wojciech Zgliczyński, Zastępca Dyrektora Szpitala ds. Klinicznych, będący jednocześnie Zastępcą Dyrektora CMKP.

Nieoficjalna część uroczystości pn. „Walentynka do Nieba” była okazją do wspomnień i wzruszających historii z życia Pana Profesora. Była to podróż sentymentalna począwszy od lat studenckich, poprzez wczesne lata zawodowe i życie rodzinne. Najbliżsi przyjaciele i współpracownicy jeszcze raz podziękowali Profesorowi za wszystkie razem spędzone lata. Wspominali jego ogromny optymizm, pogodę ducha, jego skromność i oddanie pracy i pacjentom.

Profesor był człowiekiem o wielkim sercu, lekarzem kochającym swoje pacjentki, prawdziwym obrońcą życia. Mawiał, że „lekarz powinien zawsze kierować się wiedzą medyczną, a nie sumieniem”.
Tą uroczystością jeszcze raz uczciliśmy pamięć o wspaniałym człowieku, przyjacielu, lekarzu.

Dziękujemy za wszystko Panie Profesorze
Pracownicy CMKP

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021