XI Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego

W dniach 4-6 października 2019 r. w  Szczyrku odbywa się XI Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego.
To największe ratownicze wydarzenie w Polsce, skupiające co roku ponad 800 uczestników. Współorganizatorem tegorocznego Sympozjum  jest Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, które objęło wydarzenie Patronatem Honorowym.

Sympozjum ma na celu omówienie nie tylko aktualnych zmian w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz medycynie ratunkowej, ale przede wszystkim integrację środowiska ratowników medycznych oraz wymianę cennych doświadczeń zawodowych.

Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

14 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało nowy rok akademicki 2020/2021. Jest to pierwszy rok akademicki otwierający kolejną kadencję władz uczelni, przypadającą na lata 2020-2024. Uroczystości przewodniczył Dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert. Szczególny charakter tegorocznej inauguracji wyznaczyła nie tylko nadzwyczajna sytuacja epidemiczna w kraju, ale także zainicjowanie obchodów jubileuszowych 50-lecia Uczelni, przypadającego na rok 2021. Mimo ograniczonej liczby osób uczestniczących w inauguracji […]