Dział Kontroli Realizacji Szkolenia Specjalizacyjnego

Do głównych zadań Działu należy kontrola i monitorowanie realizacji szkolenia specjalizacyjnego w specjalnościach:

• lekarskich i
  • lekarsko-dentystycznych

oraz nadzór nad realizacją

• specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia.

Działania te są realizowane poprzez przeprowadzanie kontroli i monitorowanie kształcenia specjalizacyjnego lekarzy i lekarzy dentystów oraz innych zawodów mających zastosowanie w ochronie zdrowia, polegające na ocenie zgodności realizacji zajęć z programem specjalizacji, prawidłowości prowadzonej dokumentacji przebiegu kształcenia specjalizacyjnego, a także ocenie jakości realizacji szkolenia specjalizacyjnego.

Kontrole obejmują czynności polegające na sprawdzaniu poprawności działania w zakresie realizacji programów kształcenia specjalizacyjnego przez jednostki prowadzące szkolenie specjalizacyjne na podstawie przepisów ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty.

Kontrole przeprowadzane przez Centrum Medyczne mają na celu:

• zweryfikowanie spełniania warunków akredytacji określonych w ustawie o zawodach lekarza i lekarza dentysty dla jednostek prowadzących szkolenie specjalizacyjne,
  • ustalenie stanu faktycznego badanych zagadnień i jego zgodności z przepisami prawa,
  • dążenie do ustalenia przyczyn i skutków stwierdzonych nieprawidłowości oraz osób za nie odpowiedzialnych,
  • wskazywanie sposobów i środków umożliwiających usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości.
  • Pracownicy Działu Kontroli Realizacji Szkolenia Specjalizacyjnego

dr n. med. Anna Jeleń – kierownik