Dr n. med. Tomasz Bużański

T.BUŻAŃSKI

Specjalista urolog, starszy wykładowca  w CMKP

Członek Komisji Bioetycznej CMKP

Główne kierunki zainteresowań:

Przezcewkowe operacje guzów pęcherza moczowego i prostaty. Zdrowie seksualne mężczyzn.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. dr W. Orłowskiego
Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego
ul. Czerniakowska 231
tel. 22 58 41 400,

• WYKSZTAŁCENIE

Studia w latach 1975-1981 na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie.

Od 1981 roku praca w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, na stanowiskach asystenta, starszego asystenta, adiunkta oraz starszego wykładowcy.

W 1984 roku specjalizacja z chirurgii ogólnej.

W 1989 roku specjalizacja z urologii.

W 1994 roku praca doktorska dotycząca analizy rodzajów termoterapii gruczolaka stercza
    (promotor – prof. Mirosław Kazoń).

W latach 1987-1988 – dwuletni staż w Klinikach Urologicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Tuluzie- etat „attache Lassocie des hopitaux”.

W roku 1992 – półroczny staż w Klinice Chirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Tuluzie – stypendysta rządu francuskiego.

Aktualnie zatrudniony jako nauczyciel akademicki w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego na stanowisku starszego wykładowcy oraz na stanowisku starszego asystenta w SPSK CMKP im. prof.  Witolda Orłowskiego.

Członek Komisji Bioetycznej przy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej egzaminu specjalizacyjnego z urologii.

Konsultant – urolog w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym „Inflancka” w Warszawie.

Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Warszawskiego PTU.

Członek Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU) oraz Międzynarodowego Towarzystwa Urologicznego (SIU)

• ZNAJOMOŚĆ JĘZYKÓW OBCYCH

• PUBLIKACJE