Zakład Seksuologii Medycznej i Psychoterapii

Zakład Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP, zajmuje się popularyzacją wiedzy z zakresu seksuologii oraz przekazywaniem wiedzy i nauczaniem umiejętności z zakresu seksuologii klinicznej, w szkoleniu podyplomowym lekarzy rodzinnych, ginekologów, psychiatrów, endokrynologów diabetologów, w celu uzyskania specjalizacji z zakresu seksuologii.

Organizuje i prowadzi prace badawcze, rozwojowe i wdrożeniowe, wiążące się ze zdrowiem seksualnym oraz opracowuje standardy leczenia zaburzeń seksualnych i metod diagnostycznych. Uczestniczy w opracowaniu programów promocji zdrowia.

• Działalność dydaktyczna

W ramach kształcenia podyplomowego i prowadzenia specjalizacji decyzją Ministerstwa Zdrowia, Zakład Seksuologii Medycznej i Psychoterapii otrzymał dodatkowo 6 miejsc do prowadzenia specjalizacji.

Zakład Seksuologii Medycznej i Psychoterapii uczestniczy w opracowaniu programów promocji zdrowia oraz standardów leczenia zaburzeń seksualnych i metod diagnostycznych.

Zakład opracowuje programy pomocy dla ofiar i sprawców przestępstw na tle seksualnym.

Uczestniczy w opracowaniu propozycji programów z zakresu seksuologii klinicznej dla uczelni medycznych.

• Działalność naukowa

Udział w 2 grantach:

• Charakterystyka sprawców przestępstw seksualnych.
    • Program badawczy we współpracy z Kliniką Ginekologii Wojskowego Instytutu Medycznego pt. „Seksualność kobiet z zaburzeniami uroginekologicznymi”.

Organizacja konferencji naukowych:

• I Międzynarodowa Konferencja pt. Seks trzyma nas przy życiu.
    • 4 Międzynarodowy Kongres Medyczny pt. Kobieta i mężczyzna zdrowie reprodukcyjne i seksualne.
    • Współpraca z krajowymi i międzynarodowymi ośrodkami i towarzystwami naukowymi.
  • Co wyróżnia jednostkę?

Popularyzacja wiedzy poprzez udział w Warszawskim Festiwalu Nauki, największym festiwalu naukowym w Polsce.

• Sukcesy i otrzymane wyróżnienia

Główna Nagroda IV Międzynarodowej Konferencji „Kobieta i mężczyzna, Zdrowie reprodukcyjne i seksualne”.

• Pracownicy

• dr med. Christian Imieliński