Rada Kształcenia Młodych Kadr Medycznych CMKP serdecznie zaprasza do udziału w Forum Dialogu Młodych Kadr Medycznych

Data: 22.03.2024 | godz. 15.00 – 20.00 | forum hybrydowe

Dni
Godzin
minut
sekund
prof. Gellert

Szanowni Państwo,

zapraszam na I Forum Dialogu Młodych Kadr Medycznych, które odbędzie się 22 marca 2024 roku w CMKP. Dynamiczne zmiany zachodzące w medycynie i społeczeństwie wymagają wymiany doświadczeń i wiedzy między różnymi pokoleniami medyków.

Dialog między pokoleniami jest kluczowy dla rozwoju kształcenia podyplomowego w Polsce, ale także konieczny dla poprawy jakości opieki zdrowotnej. Mam przyjemność zaprosić Państwa na to wydarzenie, gdyż wierzę, że młode pokolenie przynosi świeże spojrzenie i nowe pomysły, które będą cenne w ustalaniu priorytetów dotyczących rozwoju kształcenia podyplomowego na kolejne lata w Polsce.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, samorządu lekarskiego, Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych, studenci medycyny, stażyści, rezydenci i lekarze specjaliści. Będziemy rozmawiać o zmianach w kształceniu podyplomowym, które spełnią zarówno oczekiwania młodego pokolenia lekarzy, jak i będą realizować potrzeby systemu ochrony zdrowia. Przedmiotem dyskusji będą także innowacje w szpitalnictwie i medycynie, które mogą usprawnić kształcenie oraz opiekę nad pacjentami.

Zależy nam na tym, by w gronie zaproszonych ekspertów określić wspólnie rekomendacje dotyczące przyszłości efektywnego nauczania podyplomowego w zawodach medycznych w sposób nowoczesny i dostosowany do potrzeb zdrowotnych społeczeństwa.

Zapraszam
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert
Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

Szanowni Państwo,
Drodzy Koledzy i Koleżanki, 
Pasjonaci Ochrony Zdrowia,

z ogromną radością, w imieniu swoim oraz wszystkich członkiń i członków Rady Kształcenia Młodych Kadr Medycznych, serdecznie zapraszam na I Forum Dialogu Młodych Kadr Medycznych. Jesteśmy głęboko przekonani, że międzypokoleniowy dialog w medycynie, a zwłaszcza w kształceniu, jest kluczem do wypracowania kompleksowych rozwiązań łączących wszystkie elementy systemu opieki zdrowotnej.

Kolejne etapy nauczania, choć formalnie są od siebie oddzielone, powinny być traktowane jako całość. Kształcenie lekarzy rozpoczyna się bowiem w momencie immatrykulacji i trwa do ukończenia specjalizacji, a nawet do końca pracy zawodowej. Dlatego do wspólnej debaty zapraszamy młodych pracowników systemu ochrony zdrowia, decydentów oraz osoby, które wkrótce ukończą studia i wejdą w ten pasjonujący medyczny świat.

Kształcenie podyplomowe stoi przed wieloma wyzwaniami, takimi jak m.in.: stale rosnące zapotrzebowanie na kadrę medyczną i nowe technologie zmieniające medycynę. Zdając sobie z tego sprawę, powinniśmy sprawić tak, by edukacja była nowoczesna, interdyscyplinarna i odpowiadała na potrzeby młodych ludzi wybierający zawód lekarza.

Z wyrazami szacunku
Janusz Świeczkowski-Feiz
Przewodniczący
Rady Kształcenia Młodych Kadr Medycznych

Świeczkowski-Fez Janusz_2024n
Zespół młodych profesjonalnych naukowców w białych fartuchach uśmiechających się do kamery w laboratorium

Główne zagadnienia forum

  1. Wymiana doświadczeń i wiedzy między różnymi pokoleniami medyków
  2. Rozwój kształcenia podyplomowego
  3. Dostosowanie edukacji do zmieniających się potrzeb medycyny
  4. Rekomendacje dotyczące przyszłości efektywnego nauczania podyplomowego
  5. Międzypokoleniowy dialog w medycynie

Forum hybrydowe

Istnieje możliwość rejestracji uczestnictwa w formie stacjonarnej lub online. Stacjonarnie forum odbędzie się w Aula Magna CMKP przy ul. Marymonckiej 99/103 w Warszawie. Pozostali uczestnicy dostaną dostęp do transmisji online.

Zapraszamy do rejestracji

Udział w forum jest bezpłatny.

Organizator

Patronat honorowy

Partnerzy medialni

logo RKM

W razie pytań prosimy o kontakt e-mail:

kontakt.radamlodych@cmkp.edu.pl

W razie pytań prosimy o kontakt e-mail: kontakt.radamlodych@cmkp.edu.pl

Stronę opracował Zespół Komunikacji i Promocji CMKP © 2024