2 lata Zakładu Położnictwa CMKP

11 czerwca 2021 r. Dyrektor CMKP, prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert wraz z Z-cą Dyrektora ds. Dydaktycznych i i Naukowych, Prorektorem, prof. dr. hab. n. med. Wojciechem Bikiem złożyli wizytę w Zakładzie Położnictwa CMKP z okazji 2. rocznicy jego istnienia.

Zakład Położnictwa to ośrodek naukowy dedykowany w sposób szczególny badaniom naukowym prowadzonym przez położne oraz projektom badawczym z zakresu położnictwa. Współpracuje z cenionymi ośrodkami naukowymi w Polsce i na świecie. Łączy podejście humanistyczne i  biomedyczne opierając się na Evidence Based Medicine.

Obecny dorobek Zakładu to 33 publikacje, 2110 punktów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz 38,414 punktów Impact Factor.

Pracownicy zakładu biorą udział w pracach grupy doradczej Human Rights in Childbirth (HRiC) oraz są zaangażowani w Midwifery Steering Groupe WHO.

Cieszymy się z sukcesów naszych koleżanek i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naukowe!

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że dziś odbyła się obrona rozprawy doktorskiej mgr Ewy Gajdy z Zakładu Biochemii i Biologii Molekularnej CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Analiza roli hsa-miR-7-5p w biologii i terapii nowotworów”. Promotorem pracy był dr hab. n. med. Damian Gaweł, prof. CMKP, promotorem pomocniczym natomiast dr Małgorzata Grzanka. Serdecznie gratulujemy!

23.06.2021

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że dziś odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Dagmary Filipeckiej-Tyczki z Zakładu Zdrowia Prokreacyjnego CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Ocena korelacji pomiędzy wartościami wskaźnika pulsacji i wskaźnika oporu w tętnicach macicznych a występowaniem powikłań ciąż bliźniaczych”. Promotorem pracy był dr hab. n. med. Michał Rabijewski, prof. CMKP, promotorem pomocniczym natomiast dr Anna Kajdy. Serdecznie gratulujemy!

16.06.2021

Wnioski o nagrodę Dyrektora CMKP

Uprzejmie przypominamy, że wnioski o Nagrodę Dyrektora CMKP, zgodnie z regulaminem Nagród /Uchwała Rady Naukowej CMKP nr 149 z dnia 29.05.2019/ należy składać do Dyrektora Szkoły Nauk Medycznych lub Dyrektora Szkoły Zdrowia Publicznego do do 30 czerwca 2021 r. Wzór wniosku oraz Regulamin Nagród

16.06.2021