26-27 października trwa 2. Kongres Zdrowie Polaków 2020

Motto Kongresu: „Zdrowie Polaków, zdrowie każdego z nas to największy kapitał teraz i największa inwestycja na przyszłość.”
Przewodniczący Rady Programowej Kongresu – Prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi Henryk Skarżyński.
Główne przesłanie tegorocznego Kongresu dotyczy edukacji społecznej i konieczności propagowania odpowiednich postaw prozdrowotnych u każdego Polaka.
W trakcie Kongresu wśród wielu debat i paneli można zapoznać się nie tylko z przełomowymi osiągnięciami, lecz także z przedstawionymi z zaangażowaniem i troską problemami, które wciąż pozostają do rozwiązania.

Całość programu uzupełniają specjalistyczne wykłady konsultantów krajowych w kilkudziesięciu dziedzinach medycyny i wybitnych autorytetów. Celem wszystkich wystąpień jest w pierwszej kolejności przekazanie cennych wskazówek, jak dbać o swoje zdrowie, jakie są zalecenia dla pracowników ochrony zdrowia oraz dla każdego obywatela, które wynikają z aktualnego zakażenia COVID-19.

Wśród zaproszonych ekspertów i prelegentów biorących udział w dyskusji uczestniczyli:

• prof. Ryszard Gellert, Dyrektor CMKP
  • prof. Jarosław Reguła, kierownik Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej
  • prof. Piotr Andziak, kierownik II Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii CMKP
  • dr hab. n. med. Jarosław Pinkas, prof. CMKP, Dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego
  • prof. Ewa Lech-Marańda, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii i Transfuzjologii
  • prof. Urszula Fiszer, kierownik Kliniki Neurologii i Epileptologii
  • prof. Teresa Jackowska, kierownik Kliniki Pediatrii
  • prof. Iwona Grabska-Liberek, kierownik Kliniki Okulistyki
  • prof. Artur Niedzielski, kierownik Kliniki Otorynolaryngologii Dziecięcej

List intencyjny

5 marca sfinalizowane zostało podpisanie Listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego – reprezentowanym przez Dyrektora – prof. dr hab. n. med. Ryszarda Gellerta, a gminą-miastem Grudziądz reprezentowaną przez Prezydenta Grudziądza – Macieja Glamowskiego oraz Regionalnym Szpitalem Specjalistycznym, im. dr. Wł. Biegańskiego reprezentowanym przez Dyrektora Szpitala – Macieja Hoppe. Dokument inicjuje współpracę Partnerów w obszarze medycznego kształcenia podyplomowego lekarzy i innych osób wykonujących zawody mające […]

05.03.2021

Obrona pracy doktorskiej

Dnia 1.03.2021 r odbyła się obrona pracy doktorskiej mgr Pauliny Kołodziej-Wojnar z Zakładu Geriatrii i Gerontologii CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Udział enzymów TET1 i TET2 w procesie starzenia fibroblastów skóry człowieka”. Promotorem pracy jest prof. dr hab. n. med. Monika Puzianowska-Kuźnicka. Promotorem pomocniczym natomiast dr Anna Domaszewska-Szostek. Gratulujemy!

01.03.2021

Kurs doskonalący „Kliniczne wyzwania w neurologii”

Klinika Neurologii i Epileptologii CMKP zaprasza do udziału w kursie doskonalącym „Kliniczne wyzwania w neurologii”, który odbędzie się 18-19 marca 2021 roku. Link do formularza rejestracyjnego do kursu: 01-718/0-00-002-2021 https://cmkp500-cmkp.clickmeeting.com/kliniczne-wyzwania-w-neurologii/register Program kursu Kliniczne wyzwania w neurologii

01.03.2021