26-27 października trwa 2. Kongres Zdrowie Polaków 2020

Motto Kongresu: „Zdrowie Polaków, zdrowie każdego z nas to największy kapitał teraz i największa inwestycja na przyszłość.”
Przewodniczący Rady Programowej Kongresu – Prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi Henryk Skarżyński.
Główne przesłanie tegorocznego Kongresu dotyczy edukacji społecznej i konieczności propagowania odpowiednich postaw prozdrowotnych u każdego Polaka.
W trakcie Kongresu wśród wielu debat i paneli można zapoznać się nie tylko z przełomowymi osiągnięciami, lecz także z przedstawionymi z zaangażowaniem i troską problemami, które wciąż pozostają do rozwiązania.

Całość programu uzupełniają specjalistyczne wykłady konsultantów krajowych w kilkudziesięciu dziedzinach medycyny i wybitnych autorytetów. Celem wszystkich wystąpień jest w pierwszej kolejności przekazanie cennych wskazówek, jak dbać o swoje zdrowie, jakie są zalecenia dla pracowników ochrony zdrowia oraz dla każdego obywatela, które wynikają z aktualnego zakażenia COVID-19.

Wśród zaproszonych ekspertów i prelegentów biorących udział w dyskusji uczestniczyli:

• prof. Ryszard Gellert, Dyrektor CMKP
  • prof. Jarosław Reguła, kierownik Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej
  • prof. Piotr Andziak, kierownik II Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii CMKP
  • dr hab. n. med. Jarosław Pinkas, prof. CMKP, Dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego
  • prof. Ewa Lech-Marańda, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii i Transfuzjologii
  • prof. Urszula Fiszer, kierownik Kliniki Neurologii i Epileptologii
  • prof. Teresa Jackowska, kierownik Kliniki Pediatrii
  • prof. Iwona Grabska-Liberek, kierownik Kliniki Okulistyki
  • prof. Artur Niedzielski, kierownik Kliniki Otorynolaryngologii Dziecięcej

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że dziś odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Dagmary Filipeckiej-Tyczki z Zakładu Zdrowia Prokreacyjnego CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Ocena korelacji pomiędzy wartościami wskaźnika pulsacji i wskaźnika oporu w tętnicach macicznych a występowaniem powikłań ciąż bliźniaczych”. Promotorem pracy był dr hab. n. med. Michał Rabijewski, prof. CMKP, promotorem pomocniczym natomiast dr Anna Kajdy. Serdecznie gratulujemy!

Wnioski o nagrodę Dyrektora CMKP

Uprzejmie przypominamy, że wnioski o Nagrodę Dyrektora CMKP, zgodnie z regulaminem Nagród /Uchwała Rady Naukowej CMKP nr 149 z dnia 29.05.2019/ należy składać do Dyrektora Szkoły Nauk Medycznych lub Dyrektora Szkoły Zdrowia Publicznego do do 30 czerwca 2021 r. Wzór wniosku oraz Regulamin Nagród

VI Kongres Wyzwań Zdrowotnych

15 czerwca 2021 r. prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert, Dyrektor CMKP uczestniczył w sesji „Opieka koordynowana – nie ma innej drogi” podczas VI Kongresu Wyzwań Medycznych (Health Challenges Congress – HCC). HCC2021 to wyjątkowe w skali Europy forum wielowątkowej debaty o zdrowiu. Programy wielu sesji VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, uwzględniły zagadnienia dotyczące różnych aspektów pandemii COVID-19, a zarazem jej wpływu, między innymi na: system […]