26 marca – konferencja naukowa podsumowująca projekt dotyczący budowania zaufania do szczepień

Dlaczego rośnie liczba osób odmawiających szczepień dzieci i jak temu zaradzić? – odpowiedzi na takie pytania szukali eksperci biorący udział w projekcie „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”. 26 marca w godz. 10.00-16.00. na konferencji naukowej w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego zostaną przedstawione wnioski z badań oraz rekomendacje ekspertów.

Projekt „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego” (Med vs. Fake), finansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a realizowany przez konsorcjum  składające się z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (jako lidera), Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu SWPS oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

W konferencji wezmą udział m.in.

  • prof. dr. hab. n. med. Ryszard Gellert, Dyrektor  Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego
  • prof. dr hab. n. med. Jarosław Pinkas, Dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP
  • dr hab. Tomasz Siemiątkowski, prof. SGH, prawnik
  • dr Wojciech Zgliczyński, Dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP
  • dr hab. n. o zdr. Janusz Ostrowski, prof. CMKP, Dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP
  • prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska, Szkoła Zdrowia Publicznego CMKP, kierownik Kliniki Pediatrii CMKP

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się pod linkiem: https://medfake.pl/news/konferencja-naukowa-podsumowujaca-projekt-budowanie-zaufania-do-szczepien-ochronnych-z-wykorzystaniem-najnowszych-narzedzi-komunikacji-i-wplywu-spolecznego/

W projekcie zbadano, jak kształtują się mechanizmy podejmowania decyzji dotyczących szczepień. Zostały także opracowane narzędzia do różnych grup docelowych, tak aby odpowiedzieć na ich potrzeby i osiągnąć zakładany rezultat, jakim jest spadek liczby odmów szczepień.

Zachęcamy do wejścia na stronę https://medfake.pl/, gdzie znajdują się informacje oraz materiały edukacyjne powstające w ramach projektu. W trakcie projektu powstają m.in. kursy dotyczące medycznych i prawnych aspektów szczepień ochronnych dla personelu medycznego:

https://med-learning.cmkp.edu.pl/course/view.php?id=202

https://med-learning.cmkp.edu.pl/course/view.php?id=203

czy materiały dla nauczycieli i uczniów:

https://alergologia1.wum.edu.pl/medfake

https://med-learning.cmkp.edu.pl/course/view.php?id=204

Aktualności

Utrudniony kontakt telefoniczny

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianą lokalizacji kontakt z pracownikami Biura Koordynacji Kształcenia oraz Działu Postępowań Kwalifikacyjnych w dniach 1-5 lipca będzie utrudniony. Prosimy kontaktować się mailowo. Z utrudnienia przepraszamy.

28.06.2024
Więcej
Aktualności

Obrony rozpraw doktorskich – 25.06.2024

Niezmiernie miło nam poinformować, że dziś w CMKP odbyły się aż trzy obrony rozpraw doktorskich. Lek. Dorota Kuryga z Kliniki Otorynolaryngologii Dziecięcej CMKP jako rozprawę przedstawiła pracę pt. Zaburzenia oddychania podczas snu w przebiegu nagłych idiopatycznych deficytów funkcji ucha wewnętrznego. Promotorem pracy jest prof. dr hab. n. med. Artur Niedzielski. Lek. Agata Popielarz-Grygalewicz przedstawiła pracę […]

25.06.2024
Więcej
Aktualności

Laboratorium o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa biologicznego w CMKP

18 czerwca 2024 r. w Zakładzie Biochemii i Biologii Molekularnej CMKP zostało otwarte nowoczesne laboratorium klasy bezpieczeństwa BSL-2. Laboratorium jest częścią Pracowni Badań Funkcjonalnych Mikrobioty, kierowanej przez prof. CMKP Joannę Bogusławską. Laboratorium jest wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę badawczą m.in.: komory laminarne II klasy bezpieczeństwa. Ma także oddzielny system wentylacji tak, by oddzielić pracownię od zewnętrznego […]

18.06.2024
Więcej