7. Sympozjum Sekcji Urologii Onkologicznej

29 lutego 2020 r.  odbyło się 7. Sympozjum Sekcji Urologii Onkologicznej

Celem spotkania było przedstawienie wyników najnowszych badań i osiągnięć w zakresie urologii, omawianych podczas kongresu Sekcji Urologii Onkologicznej Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (European Section of Oncological Urology – ESOU).

W Sympozjum wzięli udział przedstawiciele różnych dyscyplin medycznych związanych z urologią onkologiczną reprezentujący radiologię, onkologię, radioterapię, medycynę nuklearną i anatomię patologiczną.

Podczas Sympozjum poruszane były zagadnienia raka gruczołu krokowego, znaczenie pozytronowej tomografii emisyjnej z PSMA zarówno w aspekcie diagnostyki jak i leczenia, jak również podejście do postępowania wobec chorych z uogólnioną chorobą nowotworową. Pozostałą część Sympozjum wypełniły wystąpienia poświęcone guzom nerki, pęcherza moczowego oraz górnych dróg moczowych ze szczególnym uwzględnieniem roli leczenia systemowego i okołooperacyjnego.

Wśród prelegentów obecni byli:

• dr hab. n. med. Jakub Dobruch, prof. CMKP – kierownik Kliniki Urologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Przewodniczący Sekcji Urologii Onkologicznej PTU
  • lek. med. Michał Skrzypczyk – Klinika Urologii CMKP.

Stopień doktora nauk medycznych otrzymał lek. Tomasz Latos

20 października br. odbyła się 1. obrona rozprawy doktorskiej w nowym roku akademickim 2020/2021. Stopień doktora nauk medycznych otrzymał lek. Tomasz Latos. Jako rozprawę doktorską przedstawił pracę pt. „Analiza zasadności badań tomografii komputerowej w ortopedii na przykładzie kości i stawów kończyny dolnej”. Promotorem pracy był prof. dr hab. n. med. Jerzy Walecki. Serdecznie gratulujemy.

21.10.2020

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

14 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało nowy rok akademicki 2020/2021. Jest to pierwszy rok akademicki otwierający kolejną kadencję władz uczelni, przypadającą na lata 2020-2024. Uroczystości przewodniczył Dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert. Szczególny charakter tegorocznej inauguracji wyznaczyła nie tylko nadzwyczajna sytuacja epidemiczna w kraju, ale także zainicjowanie obchodów jubileuszowych 50-lecia Uczelni, przypadającego na rok 2021. Mimo ograniczonej liczby osób uczestniczących w inauguracji […]