Badania dla Powstańców Warszawskich w SPSK im. prof. Orłowskiego CMKP

W związku ze zbliżającymi się obchodami 79. rocznicy Powstania Warszawskiego, w hołdzie Bohaterom Powstania, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego pragnie serdecznie zaprosić Powstańców Warszawskich na konsultacje i badania w przyszpitalnej przychodni specjalistycznej.

Szpital zaprasza do udziału w akcji pn.: „Szpital w hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego”. Powstańcy mogą wziąć udział w konsultacjach i badaniach specjalistycznych od 1 sierpnia do 30 września 2023 r. Pakiet badań obejmuje konsultacje w zakresie:

  • chirurgii ogólnej i plastycznej,
  • okulistyki,
  • chorób wewnętrznych,
  • neurologii i epileptologii,
  • geriatrii,
  • kardiologii,
  • urologii,
  • psychologii,
  • zabiegów fizykoterapii.

Zapisy są możliwe od 1 sierpnia do 30 września, od poniedziałku do piątku w godzinach 11-14, wyłącznie drogą telefoniczną pod numerem telefonu: 573-958-501. Aby wziąć udział w badaniu, niezbędne jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (lekarz rodzinny) do poradni geriatrycznej z rozpoznaniem określonym przez lekarza (może to być dominujące schorzenie, na które aktualnie jest leczony pacjent).

Historia SPSK im. prof. W. Orłowskiego CMKP jest związana z Powstaniem Warszawskim. W lecznicy przy ul. Czerniakowskiej urządzono powstańczy szpital polowy, który służył jako główna baza sanitarna na Powiślu.

Honorowy patronat nad akcją objął prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Aktualności

Neurosurgical Atlas – dostęp testowy

Zapraszamy do skorzystania z dostępu testowego do Neurosurgical Atlas. Test jest aktywny od 10 czerwca do 09 lipca 2024. Atlas neurochirurgiczny, najbardziej wszechstronne i wiarygodne źródło informacji technicznych dla neurochirurgii. Atlas prezentuje zaawansowane techniki neurochirurgiczne opracowane przez czołowych chirurgów poprzez najbardziej kompletną kolekcję multimediów, w tym: Ponad 1000 filmów operacyjnych z narracją, w których najlepsi chirurdzy wykonują […]

11.06.2024
Więcej
Aktualności

Nowy projekt CMKP – Zdrowie Młodego Badacza

Rusza nowy projekt popularyzujący naukę i wiedzę pt. Zdrowie Młodego Badacza realizowany przez CMKP i Fundację Stan. To NIEODPŁATNE zajęcia dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: 9-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat. Oferujemy fascynujące lekcje na temat profilaktyki zdrowia. Pierwsze zajęcia odbędą się już w tę sobotę tj. 25 maja w siedzibie […]

23.05.2024
Więcej
Aktualności

II Forum Młodych Naukowców: interdyscyplinarność, innowacje i wybitni eksperci

15 czerwca 2024 roku w Warszawie w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbędzie się II Forum Młodych Naukowców. W konferencji naukowej mogą wziąć udział młodzi biolodzy, biomedycy, lekarze, ale także studenci i rezydenci. – Nasza konferencja wyróżnia się interdyscyplinarnością – mówi prof. CMKP Joanna Bogusławska z Collegium Iuvenum, które organizuje wydarzenie. – W jednym miejscu spotkają […]

21.05.2024
Więcej