Badania dla Powstańców Warszawskich w SPSK im. prof. Orłowskiego CMKP

W związku ze zbliżającymi się obchodami 79. rocznicy Powstania Warszawskiego, w hołdzie Bohaterom Powstania, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego pragnie serdecznie zaprosić Powstańców Warszawskich na konsultacje i badania w przyszpitalnej przychodni specjalistycznej.

Szpital zaprasza do udziału w akcji pn.: „Szpital w hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego”. Powstańcy mogą wziąć udział w konsultacjach i badaniach specjalistycznych od 1 sierpnia do 30 września 2023 r. Pakiet badań obejmuje konsultacje w zakresie:

  • chirurgii ogólnej i plastycznej,
  • okulistyki,
  • chorób wewnętrznych,
  • neurologii i epileptologii,
  • geriatrii,
  • kardiologii,
  • urologii,
  • psychologii,
  • zabiegów fizykoterapii.

Zapisy są możliwe od 1 sierpnia do 30 września, od poniedziałku do piątku w godzinach 11-14, wyłącznie drogą telefoniczną pod numerem telefonu: 573-958-501. Aby wziąć udział w badaniu, niezbędne jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (lekarz rodzinny) do poradni geriatrycznej z rozpoznaniem określonym przez lekarza (może to być dominujące schorzenie, na które aktualnie jest leczony pacjent).

Historia SPSK im. prof. W. Orłowskiego CMKP jest związana z Powstaniem Warszawskim. W lecznicy przy ul. Czerniakowskiej urządzono powstańczy szpital polowy, który służył jako główna baza sanitarna na Powiślu.

Honorowy patronat nad akcją objął prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Aktualności

Wydłużenie terminu składania wniosków o rozpoczęcie specjalizacji

Do 2 października został wydłużony termin do kiedy lekarze mogą składać wnioski o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego w jesiennej sesji. W tym postępowaniu jest dostępnych 6262 miejsc w trybie rezydenckim i 10 118 w pozarezydenckim. To ponad 2 tysiące więcej miejsc rezydenckich niż w ubiegłorocznej jesiennej rekrutacji. Z uwagi na fakt, że koniec terminu na złożenie […]

26.09.2023
Więcej
Aktualności

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że 25 września 2023 r., odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Julity Majszyk-Ionescu z Kliniki Okulistyki CMKP. Jako rozprawę przedstawiła pracę pt. Zmiany w narządzie wzroku w aspekcie chorób rogówki i neuropatii jaskrowej u pacjentów z autoimmunologicznymi chorobami wątroby na przykładzie pierwotnego zapalenia dróg żółciowych. Promotorem jest prof. Iwona Grabska-Liberek. Serdecznie gratulujemy!

25.09.2023
Więcej
Aktualności

Prof. Wojciech Bik wziął udział w posiedzeniu Komisji Nauki KRAUM

Prof. Wojciech Bik, zastępca dyrektora ds. dydaktycznych i naukowych, prorektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i kierownik Zakładu Neuroendokrynologii Klinicznej CMKP wziął udział w posiedzeniu Komisji Nauki Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych. Głównym tematem spotkania były: zmiany zasad w ewaluacji dyscyplin naukowych, perspektywa finansowania nauki w roku 2024 oraz plan finansowania konkursów zaplanowanych przez Agencję Badań […]

25.09.2023
Więcej