Badania dla Powstańców Warszawskich w SPSK im. prof. Orłowskiego CMKP

W związku ze zbliżającymi się obchodami 79. rocznicy Powstania Warszawskiego, w hołdzie Bohaterom Powstania, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego pragnie serdecznie zaprosić Powstańców Warszawskich na konsultacje i badania w przyszpitalnej przychodni specjalistycznej.

Szpital zaprasza do udziału w akcji pn.: „Szpital w hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego”. Powstańcy mogą wziąć udział w konsultacjach i badaniach specjalistycznych od 1 sierpnia do 30 września 2023 r. Pakiet badań obejmuje konsultacje w zakresie:

  • chirurgii ogólnej i plastycznej,
  • okulistyki,
  • chorób wewnętrznych,
  • neurologii i epileptologii,
  • geriatrii,
  • kardiologii,
  • urologii,
  • psychologii,
  • zabiegów fizykoterapii.

Zapisy są możliwe od 1 sierpnia do 30 września, od poniedziałku do piątku w godzinach 11-14, wyłącznie drogą telefoniczną pod numerem telefonu: 573-958-501. Aby wziąć udział w badaniu, niezbędne jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (lekarz rodzinny) do poradni geriatrycznej z rozpoznaniem określonym przez lekarza (może to być dominujące schorzenie, na które aktualnie jest leczony pacjent).

Historia SPSK im. prof. W. Orłowskiego CMKP jest związana z Powstaniem Warszawskim. W lecznicy przy ul. Czerniakowskiej urządzono powstańczy szpital polowy, który służył jako główna baza sanitarna na Powiślu.

Honorowy patronat nad akcją objął prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Aktualności

Powołanie przedstawicieli CMKP na przewodniczących sekcji w PTLO

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości (PTLO) powołał: prof. dr. hab. Wojciecha Bika na przewodniczącego Sekcji Badań Podstawowych oraz prof. CMKP Alinę Kuryłowicz na przewodniczącą Sekcji Dietetyki. Prof. Wojciech Bik, zastępca dyrektora ds. dydaktycznych i naukowych CMKP – prorektor został przewodniczącym Sekcji Badań Podstawowych Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości. Prof. Bik jest także kierownikiem Zakładu Neuroendokrynologii […]

26.02.2024
Więcej
Aktualności

Obrona rozprawy doktorskiej – 26.02.2024

Miło nam poinformować, że 26 lutego 2024 r. w CMKP odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Patryka Bullera z Oddziału Kardiologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Jako rozprawę przedstawił pracę pt. Próba charakterystyki pacjentów z zawałem serca bez istotnych zwężeń w tętnicach wieńcowych poddawanych diagnostyce inwazyjnej oraz analiza wybranych czynników rokowniczych w tej populacji pacjentów […]

26.02.2024
Więcej
Aktualności

Obrona rozprawy doktorskiej – 22.02.2024

Miło nam poinformować, że 22 lutego 2024 r. w CMKP odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Michała Wilka z Kliniki Onkologii CMKP. Jako rozprawę przedstawił pracę pt. Całościowa ocena geriatryczna i kardio-onkologiczna jako czynniki predykcyjne u pacjentów z rakiem gruczołu krokowego leczonych octanemabirateronu. Promotorem pracy jest dr hab. n. med. Sebastian Szmit, prof. CMKP. Promotorem […]

22.02.2024
Więcej