Bezpłatne webinarium Międzynarodowej Unii Angiologii

Zapraszamy na bezpłatne webinarium Międzynarodowej Unii Angiologii, które odbędzie się 21 listopada o godz. 15:00. Webinar dotyczyć będzie krytycznego niedokrwienia kończyn dolnych, którego główną przyczyną jest gwałtowny wzrost chorych na cukrzycę, w tym z zespołem stopy cukrzycowej, kończącym się często amputacją.

Tylko w Polsce przeprowadza się rocznie kilka tysięcy amputacji nóg, a liczba ich rośnie w zatrważającym tempie. Choroby naczyniowe, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki lipidowej i czynniki behawioralne, takie jak niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia czy palenie tytoniu, przyspieszają rozwój miażdżycy w tętnicach kończyn dolnych, prowadząc coraz częściej do ich utraty.

Świadomość społeczna, również w środowisku medycznym jest znikoma. Niestety wiedza o najnowszych możliwościach leczenia niedokrwionych kończyn dolnych z trudem przebija się do szerokiego środowiska medycznego, a poza wąskim kręgiem angiologów i chirurgów naczyniowych nadal pozostaje czymś w rodzaju wiedzy tajemnej. Na szczęście równie szybki rozwój diagnostyki i terapii daje szansę na uratowanie nóg u coraz większej liczby pacjentów zagrożonych amputacją.

Moderatorem webinaru będzie prezes Międzynarodowej Unii Angiologii prof. Pier Luigi Antignani z centrum naczyniowego w Rzymie, a wśród wykładowców udział wezmą wybitni światowi specjaliści chorób naczyń.

Wśród przedstawicieli z Polski lek. Michał Juszyński z Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii CMKP CMKP.

Rejestracja na webinar: https://www.angiology.org/

Aktualności

Projekt badawczy CMKP otrzymał dofinansowanie ABM

Projekt badania klinicznego pt. Leczenie farmakologiczne zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych, realizowany przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, otrzymał ponad 10 mln zł dofinansowania z Agencji Badań Medycznych. Badanie będzie realizowane przez Klinikę Psychiatrii CMKP, w ramach konkursu na niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty medyczne – badania typu head to head. Prezes Agencji Badań Medycznych, dr hab. n. […]

31.03.2023
Więcej
Aktualności

Wycofanie dwóch czasopism z bazy Web of Science Core Collection

Szanowni Państwo, na stronie wydawnictwa MDPI pojawiła się informacja, że od połowy lutego 2023 r. dwa tytuły tego wydawcy: International Journal of Environmental Research and Public Health (IJERPH) Journal of Risk and Financial Management (JRFM) nie będą już indeksowane w bazie Web of Science Core Collection (WoS), ponieważ nie spełniły kryteriów indeksacji (https://www.mdpi.com/about/announcements/5536). Zaprzestanie indeksowania […]

29.03.2023
Więcej
Aktualności

Obrona rozprawy doktorskiej lek. Ewy Ślizień-Kuczapskiej

Dzisiaj w CMKP odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Ewy Ślizień-Kuczapskiej z Zakładu Zdrowia Prokreacyjnego CMKP. Jako rozprawę przedstawiła pracę pt. Analiza czynników związanych z wystąpieniem pierwszego krwawienia po porodzie u kobiet karmiących piersią. Promotorem pracy jest dr hab. n. med. Michał Rabijewski, prof. CMKP. Serdecznie gratulujemy!

28.03.2023
Więcej