CMKP wyróżnione w konkursie Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego otrzymało wyróżnienie w konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” w kategorii działalność edukacyjna.

Prestiżową nagrodę 25 stycznia br. odebrał dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert, na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas uroczystej gali wieńczącej konferencję „Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023”.

Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo Termedia wraz z redakcjami „Menedżera Zdrowia” „Kuriera Medycznego” i ma na celu wyróżnienie osób i podmiotów, które odniosły wyróżniły się w polskiej medycynie i ochronie zdrowia. W tym roku nagrody przyznane zostały po raz dwudziesty drugi.

W „Konferencji Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023” wzięło udział pięciu pracowników Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Prof. Ryszard Gellert, dyrektor CMKP w Warszawie i konsultant krajowy w dziedzinie nefrologii był prelegentem w dwóch debatach: „Powrót wielkiej interny w ocenie Ministerstwa Zdrowia” oraz „Choroby rzadkie – stan obecny, wyzwania, perspektywy oczami pacjentów, ekspertów i decydentów”.

Prof. Jarosław Reguła, kierownik Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP oraz konsultant krajowy w dziedzinie gastroenterologii był prelegentem w dyskusji na temat: „Wielodyscyplinarności leczenia chorób autoimmunologicznych i onkologicznych układu pokarmowego” oraz „Chorób autoimmunologicznych – dlaczego potrzebujemy opieki personalizowanej?”.

Prof. Teresa Jackowska, kierownik Kliniki Pediatrii CMKP i konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii, mówiła o „Narodowym Programie Bezpłatnych Szczepień Przeciwko HPV – wyzwania na 2023 r.”

Natomiast prof. Ewa Lech-Marańda, kierownik Kliniki Hematologii i Transfuzjologii CMKP oraz konsultant krajowy w dziedzinie hematologii wzięła udział w panelu dotyczącym „”Priorytetów w obszarze chorób hematologicznych. Pacjent w centrum uwagi”.

Prof. Robert Gil, kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CMKP wypowiadał się na temat „Postępu technologicznego i organizacyjnego w kardiologii”.

Aktualności

Projekt badawczy CMKP otrzymał dofinansowanie ABM

Projekt badania klinicznego pt. Leczenie farmakologiczne zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych, realizowany przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, otrzymał ponad 10 mln zł dofinansowania z Agencji Badań Medycznych. Badanie będzie realizowane przez Klinikę Psychiatrii CMKP, w ramach konkursu na niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty medyczne – badania typu head to head. Prezes Agencji Badań Medycznych, dr hab. n. […]

31.03.2023
Więcej
Aktualności

Wycofanie dwóch czasopism z bazy Web of Science Core Collection

Szanowni Państwo, na stronie wydawnictwa MDPI pojawiła się informacja, że od połowy lutego 2023 r. dwa tytuły tego wydawcy: International Journal of Environmental Research and Public Health (IJERPH) Journal of Risk and Financial Management (JRFM) nie będą już indeksowane w bazie Web of Science Core Collection (WoS), ponieważ nie spełniły kryteriów indeksacji (https://www.mdpi.com/about/announcements/5536). Zaprzestanie indeksowania […]

29.03.2023
Więcej
Aktualności

Obrona rozprawy doktorskiej lek. Ewy Ślizień-Kuczapskiej

Dzisiaj w CMKP odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Ewy Ślizień-Kuczapskiej z Zakładu Zdrowia Prokreacyjnego CMKP. Jako rozprawę przedstawiła pracę pt. Analiza czynników związanych z wystąpieniem pierwszego krwawienia po porodzie u kobiet karmiących piersią. Promotorem pracy jest dr hab. n. med. Michał Rabijewski, prof. CMKP. Serdecznie gratulujemy!

28.03.2023
Więcej