CMKP wyróżnione w konkursie Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego otrzymało wyróżnienie w konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” w kategorii działalność edukacyjna.

Prestiżową nagrodę 25 stycznia br. odebrał dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert, na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas uroczystej gali wieńczącej konferencję „Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023”.

Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo Termedia wraz z redakcjami „Menedżera Zdrowia” „Kuriera Medycznego” i ma na celu wyróżnienie osób i podmiotów, które odniosły wyróżniły się w polskiej medycynie i ochronie zdrowia. W tym roku nagrody przyznane zostały po raz dwudziesty drugi.

W „Konferencji Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023” wzięło udział pięciu pracowników Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Prof. Ryszard Gellert, dyrektor CMKP w Warszawie i konsultant krajowy w dziedzinie nefrologii był prelegentem w dwóch debatach: „Powrót wielkiej interny w ocenie Ministerstwa Zdrowia” oraz „Choroby rzadkie – stan obecny, wyzwania, perspektywy oczami pacjentów, ekspertów i decydentów”.

Prof. Jarosław Reguła, kierownik Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP oraz konsultant krajowy w dziedzinie gastroenterologii był prelegentem w dyskusji na temat: „Wielodyscyplinarności leczenia chorób autoimmunologicznych i onkologicznych układu pokarmowego” oraz „Chorób autoimmunologicznych – dlaczego potrzebujemy opieki personalizowanej?”.

Prof. Teresa Jackowska, kierownik Kliniki Pediatrii CMKP i konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii, mówiła o „Narodowym Programie Bezpłatnych Szczepień Przeciwko HPV – wyzwania na 2023 r.”

Natomiast prof. Ewa Lech-Marańda, kierownik Kliniki Hematologii i Transfuzjologii CMKP oraz konsultant krajowy w dziedzinie hematologii wzięła udział w panelu dotyczącym „”Priorytetów w obszarze chorób hematologicznych. Pacjent w centrum uwagi”.

Prof. Robert Gil, kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CMKP wypowiadał się na temat „Postępu technologicznego i organizacyjnego w kardiologii”.

Aktualności

Opublikowano ostateczne wyniki wiosennej rekrutacji na specjalizacje

Po dwóch etapach rekrutacji 2171 lekarzy potwierdziło przyjęcie miejsca specjalizacyjnego: w tym 1404 – w ramach rezydentury i 767 – w trybie pozarezydenckim. W wiosennym postępowaniu kwalifikacyjnym na szkolenia specjalizacyjne złożonych zostało łącznie 3210 poprawnych formalnie wniosków. W tym postępowaniu było dostępnnych 4208 miejsc w trybie rezydenckim i 9927 miejsc w trybie pozarezydenckim. Ostateczne listy […]

16.04.2024
Więcej
Aktualności

VII Warszawskie Spotkanie Endokrynologiczne

Blisko 350 osób wzięło udział w VII Warszawskim Spotkaniu Endokrynologicznym, które 13 kwietnia odbyło się  w Aula Magna CMKP. Wydarzenie w formie hybrydowej było organizowane przez warszawskie oddziały: Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Fundację na Rzecz Rozwoju Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Przemiany Materii. Gospodarzem spotkania był prof. Wojciech Zgliczyński. Podczas […]

15.04.2024
Więcej
Aktualności

Webinarium poświęcone bazie Embase

Szanowni Państwo, zapraszamy doktorantów i naukowców CMKP do udziału w webinarium poświęconemu bazie Embase i systematycznym przeglądom literatury pt. Perfekcyjne systematic review. Jak baza Embase wspiera badania naukowe i systematyczne przeglądy literatury w zakresie nauk bio-medycznych. Szkolenie odbędzie się 16 kwietnia 2024 r. o godzinie 11:00 i poprowadzone zostanie w języku polskim. Prowadzącym będzie p. […]

11.04.2024
Więcej