CMKP wyróżnione w konkursie Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego otrzymało wyróżnienie w konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” w kategorii działalność edukacyjna.

Prestiżową nagrodę 25 stycznia br. odebrał dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert, na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas uroczystej gali wieńczącej konferencję „Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023”.

Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo Termedia wraz z redakcjami „Menedżera Zdrowia” „Kuriera Medycznego” i ma na celu wyróżnienie osób i podmiotów, które odniosły wyróżniły się w polskiej medycynie i ochronie zdrowia. W tym roku nagrody przyznane zostały po raz dwudziesty drugi.

W „Konferencji Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023” wzięło udział pięciu pracowników Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Prof. Ryszard Gellert, dyrektor CMKP w Warszawie i konsultant krajowy w dziedzinie nefrologii był prelegentem w dwóch debatach: „Powrót wielkiej interny w ocenie Ministerstwa Zdrowia” oraz „Choroby rzadkie – stan obecny, wyzwania, perspektywy oczami pacjentów, ekspertów i decydentów”.

Prof. Jarosław Reguła, kierownik Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP oraz konsultant krajowy w dziedzinie gastroenterologii był prelegentem w dyskusji na temat: „Wielodyscyplinarności leczenia chorób autoimmunologicznych i onkologicznych układu pokarmowego” oraz „Chorób autoimmunologicznych – dlaczego potrzebujemy opieki personalizowanej?”.

Prof. Teresa Jackowska, kierownik Kliniki Pediatrii CMKP i konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii, mówiła o „Narodowym Programie Bezpłatnych Szczepień Przeciwko HPV – wyzwania na 2023 r.”

Natomiast prof. Ewa Lech-Marańda, kierownik Kliniki Hematologii i Transfuzjologii CMKP oraz konsultant krajowy w dziedzinie hematologii wzięła udział w panelu dotyczącym „”Priorytetów w obszarze chorób hematologicznych. Pacjent w centrum uwagi”.

Prof. Robert Gil, kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CMKP wypowiadał się na temat „Postępu technologicznego i organizacyjnego w kardiologii”.

Aktualności

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że 25 września 2023 r., odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Julity Majszyk-Ionescu z Kliniki Okulistyki CMKP. Jako rozprawę przedstawiła pracę pt. Zmiany w narządzie wzroku w aspekcie chorób rogówki i neuropatii jaskrowej u pacjentów z autoimmunologicznymi chorobami wątroby na przykładzie pierwotnego zapalenia dróg żółciowych. Promotorem jest prof. Iwona Grabska-Liberek. Serdecznie gratulujemy!

25.09.2023
Więcej
Aktualności

Prof. Wojciech Bik wziął udział w posiedzeniu Komisji Nauki KRAUM

Prof. Wojciech Bik, zastępca dyrektora ds. dydaktycznych i naukowych, prorektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i kierownik Zakładu Neuroendokrynologii Klinicznej CMKP wziął udział w posiedzeniu Komisji Nauki Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych. Głównym tematem spotkania były: zmiany zasad w ewaluacji dyscyplin naukowych, perspektywa finansowania nauki w roku 2024 oraz plan finansowania konkursów zaplanowanych przez Agencję Badań […]

25.09.2023
Więcej
Aktualności

Zapraszamy na spotkanie naukowe Meet The Expert

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie naukowe: „Meet the Expert” organizowane wspólnie przez Collegium Iuvenum i Centrum Badań Translacyjnych. Gościem specjalnym będzie dr Jan Witowski, lekarz i naukowiec, który rewolucjonizuje dziedzinę medycznego obrazowania i diagnostyki nowotworów. Nie przegap okazji, aby dowiedzieć się  jak prace dr. Jana Witowskiego wpływają na rozwój medycyny! Program spotkania naukowego: 14:00 – 14:02 […]

21.09.2023
Więcej