Pracownicy CMKP laureatami konkursu „Perspektywy Medycyny”

W 3. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny” nagrodę w kategorii nowoczesna edukacja medyczna otrzymał prof. Michał Pirożyński, kierownik Centrum Alergologii, Pneumonologii, Medycyny Ratunkowej – Ośrodka Symulacji CMKP. W kategorii profilaktyka zdrowotna został wyróżniony prof. Piotr Jankowski, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii CMKP SPSK im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. W kategorii telemedycyna i usługi e-zdrowia wyróżnienie otrzymał prof. Dariusz Kosior, kierownik Katedry Medycyny Sportowej CMKP, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN, Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych Gerontokardiologii SPSK im. CMKP SPSK im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.

Nagrody i wyróżnienia w 3. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny” przyznano laureatom podczas konferencji „One Health – Jedno Zdrowie” odbywającej się 25 marca w Senacie. W trakcie tej konferencji przedstawiono także 15 rekomendacji wynikających z Kongresu Zdrowie Polaków, który odbył się w listopadzie 2023 r.
13. rekomendację dotyczącą kształcenia kadr medycznych przedstawił prof. Ryszard Gellert, dyrektor CMKP.

Kapituła konkursu „Perspektywy Medycyny” przyznała nagrodę prof. Michałowi Pirożyńskiemu za standaryzację szkoleń doskonalących lekarzy specjalistów z wykorzystaniem technik symulacji endoskopowej w wybranych dziedzinach medycyny.

Prof. Piotr Jankowski otrzymał wyróżnienie za stworzenie i kierowanie jedyną w Polsce Kliniką Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii, która holistycznie zajmuje się m.in. osobami w podeszłym wieku z chorobami układu krążenia oraz ich starzejącymi się sercami.

Prof. Dariusz Kosior otrzymał wyróżnienie, jako członek zespołu, za projekt „InsightWise by Affexy – platforma wspierająca pracę psychologów i psychiatrów poprzez asystę diagnostyczną w POZ”.  

Więcej informacji https://kongres-zdrowiepolakow.pl/

Laureaci konkursu „Perspektywy Medycyny”
konkursu „Perspektywy Medycyny”
Aktualności

Utrudniony kontakt telefoniczny

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianą lokalizacji kontakt z pracownikami Biura Koordynacji Kształcenia oraz Działu Postępowań Kwalifikacyjnych w dniach 1-5 lipca będzie utrudniony. Prosimy kontaktować się mailowo. Z utrudnienia przepraszamy.

28.06.2024
Więcej
Aktualności

Obrony rozpraw doktorskich – 25.06.2024

Niezmiernie miło nam poinformować, że dziś w CMKP odbyły się aż trzy obrony rozpraw doktorskich. Lek. Dorota Kuryga z Kliniki Otorynolaryngologii Dziecięcej CMKP jako rozprawę przedstawiła pracę pt. Zaburzenia oddychania podczas snu w przebiegu nagłych idiopatycznych deficytów funkcji ucha wewnętrznego. Promotorem pracy jest prof. dr hab. n. med. Artur Niedzielski. Lek. Agata Popielarz-Grygalewicz przedstawiła pracę […]

25.06.2024
Więcej
Aktualności

Laboratorium o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa biologicznego w CMKP

18 czerwca 2024 r. w Zakładzie Biochemii i Biologii Molekularnej CMKP zostało otwarte nowoczesne laboratorium klasy bezpieczeństwa BSL-2. Laboratorium jest częścią Pracowni Badań Funkcjonalnych Mikrobioty, kierowanej przez prof. CMKP Joannę Bogusławską. Laboratorium jest wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę badawczą m.in.: komory laminarne II klasy bezpieczeństwa. Ma także oddzielny system wentylacji tak, by oddzielić pracownię od zewnętrznego […]

18.06.2024
Więcej