Działania profilaktyczne w Szpitalach

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. A. Grucy CMKP wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych. Zakaz obowiązuje do odwołania.
Od 16 marca 2020 wstrzymuje się planowe wizyty ambulatoryjne w poradniach specjalistycznych działających w Przychodni Specjalistycznej oraz ogranicza się przyjmowanie pacjentów na Izbie Przyjęć Ostrego Dyżuru.

Szpital udostępnia możliwość konsultacji telefonicznej z lekarzem konsultantem w ramach procedury teleporady. Konsultacje udzielane w ramach procedury teleporady prowadzone są przez lekarzy specjalistów przyjmujących w przychodni specjalistycznej od poniedziałku do piątku w dni robocze w godzinach od 9.00.do 14.00. Rejestracja telefoniczna teleporad czynna jest od poniedziałku do piątku w dni robocze w godzinach od 8.30.do 13.00 (ostatni telefon w rejestracji odbierany jest o godzinie 13.00).

W celu umówienia godziny teleporady, należy zadzwonić na jeden z podanych poniżej numerów komórkowych:
1. 882 162 655 – Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej dla Dorosłych
2. 882 164 733 – Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej dla Dorosłych
3. 882 162 677 – Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej dla Dorosłych
4. 512 015 453 – Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej dla Dorosłych
5. 608 319 945 – Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej dla Dzieci
Umówienia godziny konsultacji w ramach procedury teleporady można dokonać tylko na dzień, w którym planujemy skorzystanie z tej wizyty.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego
wprowadza zakaz/ ograniczenia odwiedzin obowiązujący od 11 marca 2020 r. do odwołania. W oddziałach, w których dopuszczono możliwość odwiedzin:

• Oddział Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa – ograniczenie odwiedzin wyłącznie do jednej osoby na jednego pacjenta, odwiedziny w godzinach od 16.00 do 18.00,
  • Oddział Neonatologii – ograniczenie odwiedzin wyłącznie do matki dziecka,
  • Oddział Chirurgii Plastycznej – ograniczenie odwiedzin wyłącznie do jednej osoby na jednego pacjenta,
  • Oddział Geriatrii, Chorób Wewnętrznych i Chorób Metabolicznych Kości – ograniczenie odwiedzin wyłącznie do jednej osoby na jednego pacjenta,
  • Oddział Neurologii i Epileptologii – ograniczenie odwiedzin wyłącznie do jednej osoby na jednego pacjenta.

lekarz dyżurny lub pielęgniarka dyżurna mają prawo do zmierzenia temperatury osoby odwiedzającej pacjenta.

Więcej szczegółów:

Stopień doktora nauk medycznych otrzymał lek. Tomasz Latos

20 października br. odbyła się 1. obrona rozprawy doktorskiej w nowym roku akademickim 2020/2021. Stopień doktora nauk medycznych otrzymał lek. Tomasz Latos. Jako rozprawę doktorską przedstawił pracę pt. „Analiza zasadności badań tomografii komputerowej w ortopedii na przykładzie kości i stawów kończyny dolnej”. Promotorem pracy był prof. dr hab. n. med. Jerzy Walecki. Serdecznie gratulujemy.

21.10.2020

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

14 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało nowy rok akademicki 2020/2021. Jest to pierwszy rok akademicki otwierający kolejną kadencję władz uczelni, przypadającą na lata 2020-2024. Uroczystości przewodniczył Dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert. Szczególny charakter tegorocznej inauguracji wyznaczyła nie tylko nadzwyczajna sytuacja epidemiczna w kraju, ale także zainicjowanie obchodów jubileuszowych 50-lecia Uczelni, przypadającego na rok 2021. Mimo ograniczonej liczby osób uczestniczących w inauguracji […]