Gramy dla WOŚP

W niedzielę, 30 stycznia odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup specjalistycznego sprzętu, który zapewni najwyższe standardy w diagnostyce i leczeniu wzroku u dzieci. CMKP też gra!

Dzień roboczy z neurochirurgiem prof. Mirosławem Ząbkiem, kierownikiem Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego .

Zwycięzca aukcji weźmie m. in. udział w przygotowaniu do operacji za pomocą unikatowego noża Gamma, obserwować będzie na monitach przebieg operacji wewnątrznaczyniowych mózgu, gdzie za pomocą rożnych implantów zamykane będą tętniaki i inne wady naczyń mózgowych. Korzystając z unikatowych technik naprowadzania na cel w mózgu za pomocą neuronawigacji będzie mógł wziąć udział w przygotowaniu i planowaniu operacji. W czasie tej prezentacji będzie możliwość zadawania pytań, a prof. M. Ząbek komentować będzie poszczególne etapy operacji.

Dzień roboczy odbędzie się w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim i Centrum Gamma Knife w Warszawie.

Aktualności

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że 25 września 2023 r., odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Julity Majszyk-Ionescu z Kliniki Okulistyki CMKP. Jako rozprawę przedstawiła pracę pt. Zmiany w narządzie wzroku w aspekcie chorób rogówki i neuropatii jaskrowej u pacjentów z autoimmunologicznymi chorobami wątroby na przykładzie pierwotnego zapalenia dróg żółciowych. Promotorem jest prof. Iwona Grabska-Liberek. Serdecznie gratulujemy!

25.09.2023
Więcej
Aktualności

Prof. Wojciech Bik wziął udział w posiedzeniu Komisji Nauki KRAUM

Prof. Wojciech Bik, zastępca dyrektora ds. dydaktycznych i naukowych, prorektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i kierownik Zakładu Neuroendokrynologii Klinicznej CMKP wziął udział w posiedzeniu Komisji Nauki Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych. Głównym tematem spotkania były: zmiany zasad w ewaluacji dyscyplin naukowych, perspektywa finansowania nauki w roku 2024 oraz plan finansowania konkursów zaplanowanych przez Agencję Badań […]

25.09.2023
Więcej
Aktualności

Zapraszamy na spotkanie naukowe Meet The Expert

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie naukowe: „Meet the Expert” organizowane wspólnie przez Collegium Iuvenum i Centrum Badań Translacyjnych. Gościem specjalnym będzie dr Jan Witowski, lekarz i naukowiec, który rewolucjonizuje dziedzinę medycznego obrazowania i diagnostyki nowotworów. Nie przegap okazji, aby dowiedzieć się  jak prace dr. Jana Witowskiego wpływają na rozwój medycyny! Program spotkania naukowego: 14:00 – 14:02 […]

21.09.2023
Więcej