Maseczki od Harcerzy dla Szpitala w Otwocku

Kolejny raz Harcerze dostarczyli do Szpitala maseczki chirurgiczne!

Sprawne leczenie, to przede wszystkim bezpieczeństwo lekarzy i ratowników medycznych! Rękawice, kombinezony ochronne czy maski – to wyposażenie niezbędne w czasie epidemii koronawirusa. W sytuacji epidemiologicznej, w jakiej znalazły się polskie szpitale, Harcerze z Hufca ZHP w Otwocku i Hufca ZHP w Celestynowie wraz z wolontariuszami, uszyli już ponad 700 maseczek chirurgicznych, które zostały przekazane w miniony piątek oraz dzisiaj na ręce prof. dr hab. n. med. Jarosława Czubaka Dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. A. Grucy CMKP w Otwocku. Uszycie maseczek było możliwe dzięki wsparciu prywatnych darczyńców, Starostwa Powiatowego w Otwocku oraz MOKSiT w Otwocku. Wszystkim składamy podziękowania za inicjatywę i postawę godną naśladowania w czasie epidemii koronawirusa w Polsce, która każdego dnia rozprzestrzenia się coraz bardziej.

Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

14 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało nowy rok akademicki 2020/2021. Jest to pierwszy rok akademicki otwierający kolejną kadencję władz uczelni, przypadającą na lata 2020-2024. Uroczystości przewodniczył Dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert. Szczególny charakter tegorocznej inauguracji wyznaczyła nie tylko nadzwyczajna sytuacja epidemiczna w kraju, ale także zainicjowanie obchodów jubileuszowych 50-lecia Uczelni, przypadającego na rok 2021. Mimo ograniczonej liczby osób uczestniczących w inauguracji […]