I. Kongres Humanizacji Medycyny

9-10 czerwca 2022 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się I. Kongres Humanizacji Medycyny, organizowany we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Agencją Badań Medycznych i Uniwersytetem Warszawskim. Wśród zaproszonych do udziału w Kongresie ekspertów są pracownicy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, w tym prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert Dyrektor CMKP, który weźmie udział w wydarzeniu jako członek Komitetu Naukowego.

Jednym z celów Kongresu jest podjęcie tematyki, dotyczącej potrzeby komunikowania się w ochronie zdrowia. Dążeniem organizatorów jest upowszechnianie idei humanizmu w medycynie w szeroko ujętych naukach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem świadczeń opieki zdrowotnej, respektowania praw pacjenta oraz prowadzenia badań klinicznych.

„W ramach sesji problemowych eksperci podejmą próbę zidentyfikowania silnych i słabych stron wdrażania idei humanizmu w medycynie, kładąc szczególny nacisk na aspekt relacji międzyludzkich oraz roli profesjonalistów i organizacji pacjenckich w podnoszeniu jakości usług zdrowotnych.”

Kongres związany będzie z upowszechnianiem idei humanizmu z uwzględnieniem roli kształcenia studentów i kształcenia podyplomowego.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie https://www.kongreshumanizacjamedycyny.pl/
bezpośredni  link do wideo https://www.youtube.com/watch?v=5hVCbgUGARI

Walne Zgromadzenie Członków PTN

Podczas XIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego Nefrologia – rozwój przez dialog odbyło się  Walne Zgromadzenie Członków PTN, w trakcie którego prof. Ryszard Gellert został uhonorowany tytułem Członka Honorowego PTN. Przewodniczącym Walnego Zgromadzenia Członków PTN był prof. Janusz Ostrowski, który także współprzewodniczył sesji „Opieka interdyscyplinarna nad chorym z nefropatią”, podczas której wykład wygłosił prof. Andrzej Rydzewski.

Kolejne obrony w CMKP

Miło nam poinformować, że 21 czerwca 2022 r. w CMKP odbyły się dwie obrony rozpraw doktorskich. Lek. Piotr Ciechanowicz z Kliniki Dermatologii CMKP jako rozprawę doktorską przedstawił pracę pt. „Problemy diagnostyczne i terapeutyczne pacjentów dermatologicznych w dobie pandemii COVID – 19”. Promotorem pracy jest dr hab. n .med. Irena Walecka-Herniczek, prof. CMKP, promotorem pomocniczym natomiast dr n. med. Justyna Sicińska. Lek. Marta Banaszkiewicz-Cyganik z Kliniki Krążenia Płucnego, Chorób zakrzepowo-Zatorowych i Kardiologii […]

21.06.2022

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że 14 czerwca 2022 r. w CMKP odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Marii Czubak-Wrzosek z Kliniki Chorób Kręgosłupa i Ortopedii CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Ocena parametrów radiograficznych opisujących kształt i ustawienie miednicy oraz kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej u chorych z chorobą zwyrodnieniową idiopatyczną, wtórna do dysplazji albo protruzji stawu biodrowego”. Promotorem pracy jest dr hab. n. med. Marcin Tyrakowski, prof. CMKP. Serdecznie gratulujemy!

14.06.2022