Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego

13 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało rok akademicki 2021/2022. Uroczystości przewodniczył dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert.

Szczególny charakter tegorocznej inauguracji nadały dobiegające końca obchody jubileuszu 50-lecia istnienia Uczelni. Mimo zachowania obostrzeń sanitarnych, uroczystość nie zmieniła swojego wyjątkowego charakteru, dodatkowo transmisję internetową obejrzeć mogło wielu  odbiorców.

W gmachu Uczelni obecne były władze CMKP, rektorzy i prorektorzy uczelni warszawskich, przedstawiciele i słuchacze studiów doktoranckich i Wspólnej Szkoły Doktorskiej, a także habilitanci, doktoranci i ich promotorzy. Zaproszenie przyjęli przedstawiciele instytucji związanych z naszą uczelnią oraz szeroko rozumianą medycyną i ochroną zdrowia. Obecni byli dyrektorzy instytutów naukowych, przedstawiciele samorządów zawodowych zawodów medycznych, dzielnicy Bielany, towarzystw naukowych, konsultanci krajowi i wojewódzcy, jak również dyrektorzy szpitali CMKP i szpitali, z którymi współpracujemy oraz nasi sympatycy i przyjaciele.

Zgromadzeni w Aula Magna wysłuchali listu gratulacyjnego prezydenta RP, który odczytała Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta oraz wystąpień: Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i Piotra Brombera, Podsekretarza Stanu
w MZ.

Podniosłym momentem uroczystości było wręczenie odznaczeń państwowych przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski – za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ortopedii, za działalność na rzecz ochrony zdrowia i wkład w rozwój międzynarodowej współpracy naukowej otrzymał prof. Jarosław Czubak, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski  – za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia, za osiągnięcia w dziedzinie nauk medycznych otrzymały: prof. Urszula Mackiewicz i prof. Ewa Marcinowska-Suchowierska.

Ponadto za zasługi w działalności na rzecz rozwoju medycyny i ochrony zdrowia publicznego, postanowieniem Prezydenta RP zostały nadane 34 odznaczenia państwowe.

Sześciu pracowników naszej uczelni otrzymało Medale Komisji Edukacji Narodowej. Aktu dekoracji dokonała Anna Czajczyk, doradca ministra Edukacji i Nauki, która odczytała także okolicznościowy list  ministra Przemysława Czarnka.

Wystąpienie inauguracyjne dyrektora CMKP prof. Ryszarda Gellerta rozpoczął pokaz filmu zrealizowanego specjalnie z okazji jubileuszu naszej uczelni.

W przemówieniu inauguracyjnym dyrektor CMKP między innymi podkreślił, że tą jubileuszową uroczystością nie tylko rozpoczynamy kolejny, nowy rok akademicki, ale także wyrażamy szacunek dla osiągnięć w latach minionych. To nie tylko święto całej uczelni, ale przede wszystkim naszych słuchaczy i Szkoły Doktorskiej, do których zwrócił się słowami: „Drodzy nowo przybyli w nasze mury. Ta uroczystość jest przede wszystkim dla Was, to wasze święto. Witamy Was w gronie profesjonalistów medycznych i obiecujemy, że zrobimy co tylko można, byście w jak najmniej uciążliwy sposób zdobyli samodzielność  zawodową i wiarygodną, opartą o fakty wiedzę”.

Tradycyjnie głównymi punktami inauguracji były: immatrykulacja słuchaczy Szkoły Doktorskiej, wręczenie dyplomu doktora habilitowanego oraz promocja doktorów nauk medycznych.

Profesor Urszula Mackiewicz, dziekan i dyrektor Szkoły Kształcenia Doktorantów,  przyjęła ślubowanie od nowo przyjętych słuchaczy Wspólnej Szkoły Doktorskiej. W imieniu Samorządu Doktorantów CMKP głos zabrała lek. Magdalena Zgliczyńska.

Profesor Ryszard Gellert wręczył dyplomy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Ostatnim podniosłym momentem było ślubowanie i promocja doktorów nauk medycznych. Tekst ślubowani odczytał profesor Michał Mączewski, dziekan i dyrektor Szkoły Nauk Medycznych.

Wszystkim Państwu jeszcze raz serdecznie gratulujemy !!!

Zwieńczeniem uroczystości był niezwykle interesujący wykład inauguracyjny pt. Kino i medycyna, który wygłosiła redaktor Grażyna Torbicka.

W związku z inauguracją Roku Akademickiego do CMKP wpłynęły listy gratulacyjne:

List Ministra Edukacji i Nauki
List Marszałka Województwa Mazowieckiego
List Wojewody Mazowieckiego 
List Prezydenta m. st. Warszawy
List Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
List Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego
List Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
List Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
List Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
List Dyrektor Centrum Kształcenia Pielęgniarek i Położnych
List Dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego
List Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia
List Prezesa Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych

Zapraszamy na naszą relację w mediach społecznościowych https://fb.watch/8DXkv-aANG/ 

Zdjęcia do pobrania

Aktualności

Zamiana regulaminów Projektu FERS1

Uwaga!  Informujemy, że 2 czerwca 2026 r. zmianie uległy: Regulamin dofinansowania kosztów podróży i noclegu podczas staży specjalizacyjnych dla uczestników Projektu FERS1 Regulamin dofinansowania innych form doskonalenia zawodowego dla specjalizujących się lekarzy Regulamin dofinansowania innych form doskonalenia zawodowego dla lekarzy POZ Zmiany polegają na uproszczeniu niektórych zapisów, dodaniu możliwości rozliczania poniesionych kosztów na podstawie faktur […]

02.06.2026
Więcej
Aktualności

Zapraszamy na konferencję „Otyłość, oś mózgowo-jelitowa-mikrobiota”

Zakład Neuroendokrynologii Klinicznej CMKP oraz Zakład Immunologii Translacyjnej i Badań Funkcjonalnych Mikrobioty CMKP mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji naukowej poświęconej roli osi mózgowo-jelitowej i mikrobioty w patogenezie oraz leczeniu otyłości. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca 2026 roku w godzinach 12:00–15:45 w Aula Magna CMKP i będzie realizowane w formule hybrydowej. Konferencja stanowi forum wymiany […]

27.05.2026
Więcej
Aktualności

Zapraszamy na IX edycję Szkoły Prawa Medycznego w CMKP

Zapraszamy na IX edycję Szkoły Prawa Medycznego „Współpraca zawodów medycznych w obszarze profilaktyki – prawa, obowiązki i odpowiedzialność„, która odbędzie się 12 czerwca 2026 r. o godz. 9:00 w Aula Magna CMKP. Konferencja w formie hybrydowej jest bezpłatna. Tegoroczna IX edycja Szkoły Prawa Medycznego poświęcona będzie współpracy interdyscyplinarnej zawodów medycznych w obszarze profilaktyki, ze szczególnym […]

27.05.2026
Więcej