Innowacyjny termometr owulacyjny
Reprezentacja I Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP oraz Szpitala Św. Zofii uczestniczyła w obradach 21. Światowego Kongresu Endokrynologii Ginekologicznej (ISGE). Zespół w składzie: dr Agnieszka Strojny, dr Radosław Maksym i prof. CMKP Anna Scholz przygotował doniesienie na temat badań nad wykorzystaniem innowacyjnego termometru owulacyjnego prowadzonych we współpracy z polskim startup-em. Praca ta została wyróżniona nagrodą w formie stypendium oraz możliwością udziału w zamkniętym kursie i warsztatach dla laureatów nagrody. Badacze udowodnili, że wykorzystanie ciągłego pomiaru temperatury na przestrzeni całej nocy wraz z zaawansowaną analizą komputerową pomiarów daje możliwość dokładniejszej predykcji momentu owulacji. Ten sposób pomiaru jest wygodny i nie stwarza problemów dla pacjentek oraz może być wykorzystany w optymalizacji potencjału płodności.