Komunikat dla jednostek akredytowanych do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie fizjoterapii
Uprzejmie informujemy, że dnia 10 czerwca 2021 r. na stronie Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego został opublikowany program specjalizacji w dziedzinie fizjoterapii. Program obowiązuje od 1 grudnia 2021 r., w związku z tym jednostki akredytowane muszą być przygotowane administracyjnie do przyjęcia osób, które wezmą udział w postępowaniu kwalifikacyjnym od 16 grudnia 2021 do 15 stycznia 2022. Jeżeli jednostka nie przygotuje się do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego, w tym nie podpisze umów z jednostkami zewnętrznymi na prowadzenie staży kierunkowych lub kursów specjalizacyjnych zgodnie z nowym programem, nie uzyska zgodny Konsultanta Krajowego na prowadzenie kursów specjalizacyjnych, nie będzie spełniała standardów kształcenia zawartych w nowym programie, nie zaktualizuje harmonogramu oraz nie dopełni wszelkich formalności wynikających ze zmiany programu specjalizacji, nie będzie mogła prowadzić szkolenia specjalizacyjnego dla osób zakwalifikowanych po 1 grudnia 2021r.
Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zwraca się do jednostek akredytowanych
z prośbą o przygotowanie jednostek do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie fizjoterapii zgodnie z programem specjalizacji z 2021r.