Konferencja „PANDEMIA COVID-19 – rok doświadczeń”

22 marca odbyła się organizowana przez Szkołę Zdrowia Publicznego CMKP Konferencja online pt.: „PANDEMIA COVID-19 – rok doświadczeń”.

Minął rok od potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce i ogłoszenia stanu epidemii.

Ostatnie dwanaście miesięcy było czasem poważnych zmian w sposobie naszego funkcjonowania, czasem niepewności, lęku, trudnych wyzwań, a także czasem zmęczenia. Ostatni rok to też dynamiczny rozwój wiedzy i nauki, której symbolem może być szczepionka przeciw COVID-19.

Podczas konferencji w sposób syntetyczny i przystępny przybliżone zostały najważniejsze ustalenia dotyczące wpływu SARS-CoV-2 na szeroko rozumiane zdrowie jednostek i populacji.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami  filmowymi z Konferencji:

1. Prof. dr hab. n. med.  Ryszard Gellert i Prof. dr hab. n. med. Jarosław Pinkas
    „CMKP w dobie pandemii COVID-19 / Rok pandemii COVID-19”
  2. Prof. dr hab. n. med.  Ewa Marcinowska-Suchowierska „COVID-19: Patofizjologia zmian”
  3. Prof. dr hab. n. med.  Monika Puzianowska-Kuźnicka „Zakażenia COVID-19 a wiek i choroby endokrynologiczne”
  4. Dr hab. n. med. Janusz Kocik, prof. CMKP „STOP! transmisja SARS-C0V-2 – szczepienia i interwencje niefarmakologiczne”
  5. Dr n. przyr. Paweł Goryński „Hospitalizacje z powodu COVID-19 i choroby towarzyszące analiza wstępna”
  6. Dr hab. n. med. Dorota Cianciara, prof. CMKP „Społeczna podatność na COVID-19”
  7. Dr hab. n. o zdr. Antonii Niedzielski, prof. CMKP „COVID-19 konsekwencje dla zdrowia psychicznego”
  8. Dr hab. n. hum. Janusz Sytnik-Czetwertyński, prof. CMKP i mgr Adam Skowron „Edukacja medyczna w czasach pandemii COVID-19”
  9. Dr n. med. Daniel Śliż, dr n. o zdr. Wojciech Zgliczyński, lek Alicja Baska „Styl Życia a pandemia COVID-19”
  10. Zakończenie konferencji: Prof. dr hab. n. med.  Ryszard Gellert i Prof. dr hab. n. med. Jarosław Pinkas

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021