Konferencja prasowa online pt. „Szczepienia w dobie pandemii – jak odróżnić prawdę od kłamstw?”

25 maja 2021 r. odbyła się konferencja prasowa online pt. „Szczepienia w dobie pandemii – jak odróżnić prawdę od kłamstw? Medyczne fake newsy groźne niczym wirus”.

Wśród prelegentów znaleźli się:

• prof. dr hab. n.med. Jarosław Pinkas – konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego; dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego;

• prof. dr hab. Dariusz Jemielniak – Katedra Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym, Akademia Leona Koźmińskiego;

•  prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska – konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii, kierownik Kliniki Pediatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Podczas konferencji prof. Jarosław Pinkas, prof. Dariusz Jemielniak oraz prof. Teresa Jackowska dyskutowali o tym, jak zachęcić obywateli, szczególnie młodych ludzi, do szczepień oraz czy da się przeciwdziałać dezinformacji. Obecnie powszechny dostęp do informacji daje pole do rozprzestrzeniania się fake newsów, a ich zasięg, za sprawą Internetu nabrał charakteru infodemii. Podkreślono, że rolą lekarzy jest przekonywanie do szczepień a nie ich deprecjonowanie.

Zapis z konferencji

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że dziś odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Dagmary Filipeckiej-Tyczki z Zakładu Zdrowia Prokreacyjnego CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Ocena korelacji pomiędzy wartościami wskaźnika pulsacji i wskaźnika oporu w tętnicach macicznych a występowaniem powikłań ciąż bliźniaczych”. Promotorem pracy był dr hab. n. med. Michał Rabijewski, prof. CMKP, promotorem pomocniczym natomiast dr Anna Kajdy. Serdecznie gratulujemy!

Wnioski o nagrodę Dyrektora CMKP

Uprzejmie przypominamy, że wnioski o Nagrodę Dyrektora CMKP, zgodnie z regulaminem Nagród /Uchwała Rady Naukowej CMKP nr 149 z dnia 29.05.2019/ należy składać do Dyrektora Szkoły Nauk Medycznych lub Dyrektora Szkoły Zdrowia Publicznego do do 30 czerwca 2021 r. Wzór wniosku oraz Regulamin Nagród

VI Kongres Wyzwań Zdrowotnych

15 czerwca 2021 r. prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert, Dyrektor CMKP uczestniczył w sesji „Opieka koordynowana – nie ma innej drogi” podczas VI Kongresu Wyzwań Medycznych (Health Challenges Congress – HCC). HCC2021 to wyjątkowe w skali Europy forum wielowątkowej debaty o zdrowiu. Programy wielu sesji VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, uwzględniły zagadnienia dotyczące różnych aspektów pandemii COVID-19, a zarazem jej wpływu, między innymi na: system […]