Kursy dla elektroradiologów będą odbywać się w godzinach popołudniowych

INFORMACJA ARCHIWALNA

Zapraszamy na bezpłatne, trzydniowe kursy online podnoszące kwalifikacje zawodowe elektroradiologów. Kursy rozpoczynają się 24 kwietnia i potrwają do 30 czerwca br. Nowością jest to, że będą realizowane w godzinach popołudniowych. W ramach kursu możliwe jest uzyskanie 16 punktów edukacyjnych oraz dofinansowanie w wysokości do 400 zł na zakup specjalistycznych podręczników.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • bezpłatny udział w kursie online;
  • 16 pkt edukacyjnych;
  • dostęp online do materiałów szkoleniowych;
  • dofinansowanie zakupu specjalistycznych podręczników wskazanych w programie szkolenia do kwoty 400 zł na osobę;
  • po zdaniu testu otrzymuje zaświadczenie.

Kursy rozpoczynają się 24 kwietnia i potrwają do 30 czerwca. Do wyboru są 2 warianty:

Wariant I

pon. 15.30-18.45
wtorek 15.30-20.45
środa 17.30 – 20.30

Wariant II

śr. 16.15-20.45
czw. 17.00-22.00
pt. 16.15-20.00

Elektroradiolodzy w trakcie szkoleń m.in.:

  • dowiedzą się na czym polega diagnostyka obrazowa w chorobach zakaźnych;
  • poznają szczegóły oceny radiologicznej obrazów diagnostycznych u pacjentów w trakcie i po przebyciu choroby zakaźnej;
  • nauczą się jak radzić sobie ze stresem zawodowym występującym u elektroradiologów związanym z realizacją procedur radiologicznych i radioterapeutycznych;
  • na konkretnych przypadkach będą się uczyć jak rozpoznawać chorobę zakaźną w obrazach radiologicznych.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia rekrutacyjne należy przesyłać do Biura Projektu Ministerstwa Zdrowia, ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa, z dopiskiem „REACT 02/2022”.

Należy dostarczyć:

  1. Formularz zgłoszeniowy z deklaracją uczestnictwa;
  2. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych;
  3. Dokument poświadczający przynależność do grupy docelowej projektu (kopia dyplomu poświadczającego posiadanie wymaganego wykształcenia, z dopisanym oświadczaniem kandydata o zgodność kopii z oryginałem);
  4. Oświadczenie o zatrudnieniu.

Wzory dokumentów, w tym formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie internetowej:

https://zdrowie.gov.pl/power/strona-1034-kursy_podnoszace_kwalifikacje_kadry.html

Pod powyższym linkiem znajduje się również regulamin rekrutacyjny i program szkolenia.

Departament Rozwoju Kadr Medycznych Ministerstwa Zdrowia razem z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego realizuje kursy podnoszące kwalifikacje kadry medycznej udzielającej świadczeń zdrowotnych u pacjentów z chorobami zakaźnymi. Uczestnicy szkoleń mogą podnieść swoje kompetencje i umiejętności w zakresie udzielanych świadczeń zdrowotnych, zwłaszcza związanych z chorobą COVID-19. Projekt jest finansowany przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, oś VII. Wsparcie REACT-EU dla obszaru zdrowia, działanie: 7.1 Wzmocnienie zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia.

Aktualności

Zamiana regulaminów Projektu FERS1

Uwaga!  Informujemy, że 2 czerwca 2026 r. zmianie uległy: Regulamin dofinansowania kosztów podróży i noclegu podczas staży specjalizacyjnych dla uczestników Projektu FERS1 Regulamin dofinansowania innych form doskonalenia zawodowego dla specjalizujących się lekarzy Regulamin dofinansowania innych form doskonalenia zawodowego dla lekarzy POZ Zmiany polegają na uproszczeniu niektórych zapisów, dodaniu możliwości rozliczania poniesionych kosztów na podstawie faktur […]

02.06.2026
Więcej
Aktualności

Zapraszamy na konferencję „Otyłość, oś mózgowo-jelitowa-mikrobiota”

Zakład Neuroendokrynologii Klinicznej CMKP oraz Zakład Immunologii Translacyjnej i Badań Funkcjonalnych Mikrobioty CMKP mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji naukowej poświęconej roli osi mózgowo-jelitowej i mikrobioty w patogenezie oraz leczeniu otyłości. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca 2026 roku w godzinach 12:00–15:45 w Aula Magna CMKP i będzie realizowane w formule hybrydowej. Konferencja stanowi forum wymiany […]

27.05.2026
Więcej
Aktualności

Zapraszamy na IX edycję Szkoły Prawa Medycznego w CMKP

Zapraszamy na IX edycję Szkoły Prawa Medycznego „Współpraca zawodów medycznych w obszarze profilaktyki – prawa, obowiązki i odpowiedzialność„, która odbędzie się 12 czerwca 2026 r. o godz. 9:00 w Aula Magna CMKP. Konferencja w formie hybrydowej jest bezpłatna. Tegoroczna IX edycja Szkoły Prawa Medycznego poświęcona będzie współpracy interdyscyplinarnej zawodów medycznych w obszarze profilaktyki, ze szczególnym […]

27.05.2026
Więcej