List Intencyjny

Miło nam poinformować, że 13 kwietnia 2017 r.  w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie Jego Magnificencja Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Mirosław Wielgoś oraz Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego prof. dr hab. Ryszard Gellert podpisali List Intencyjny, inicjujący podjęcie przez obie uczelnie wspólnych działań zmierzających do powołania Mazowieckiego Centrum Edukacji Medycznej.

Podpisanie dokumentów odbyło się w obecności Pani prof. dr hab. Barbary Górnickiej Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia WUM, prof. dr hab. Bolesława Samolińskiego Dziekana Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM oraz
dr hab. Wojciecha Bika, prof. nadzw. w CMKP Zastępcy Dyrektora ds. dydaktycznych i naukowych, prof. dr hab. Wojciecha Zgliczyńskiego Zastępcy Dyrektora ds. klinicznych CMKP i dr hab. Ewy Hennig, prof. nadzw. w CMKP Kierownika Studium Kliniczno-Dydaktycznego.

Zgodnie z intencją obu uczelni planowana działalność Mazowieckiego Centrum Edukacji Medycznej skupiać się będzie wokół podyplomowego kształcenia kadr medycznych, poprzez realizację kursów doskonalących. Tym co ma wyróżniać MCEM ma być wyjątkowa i najwyższa jakość, fachowość, aktualność i pełen obiektywizm przekazywanej słuchaczom wiedzy medycznej. Gwarantem tych fundamentów nowoczesnego kształcenia medycznego, będzie znakomite zaplecze i unikatowa kadra naukowo-dydaktyczna, jaką od lat dysponują obie publiczne warszawskie uczelnie medyczne.

„Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”

Mamy przyjemność poinformować, że w jubileuszowej, dwudziestej edycji konkursu  „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” nagrodę specjalną „Menadżer Zdrowia” otrzymał  dr hab. n. med. Mirosław Ząbek, prof. CMKP kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” to coroczny konkurs, którego organizatorem jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. […]

18.01.2021

#SzczepimySię