List Intencyjny

Miło nam poinformować, że 13 kwietnia 2017 r.  w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie Jego Magnificencja Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Mirosław Wielgoś oraz Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego prof. dr hab. Ryszard Gellert podpisali List Intencyjny, inicjujący podjęcie przez obie uczelnie wspólnych działań zmierzających do powołania Mazowieckiego Centrum Edukacji Medycznej.

Podpisanie dokumentów odbyło się w obecności Pani prof. dr hab. Barbary Górnickiej Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia WUM, prof. dr hab. Bolesława Samolińskiego Dziekana Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM oraz
dr hab. Wojciecha Bika, prof. nadzw. w CMKP Zastępcy Dyrektora ds. dydaktycznych i naukowych, prof. dr hab. Wojciecha Zgliczyńskiego Zastępcy Dyrektora ds. klinicznych CMKP i dr hab. Ewy Hennig, prof. nadzw. w CMKP Kierownika Studium Kliniczno-Dydaktycznego.

Zgodnie z intencją obu uczelni planowana działalność Mazowieckiego Centrum Edukacji Medycznej skupiać się będzie wokół podyplomowego kształcenia kadr medycznych, poprzez realizację kursów doskonalących. Tym co ma wyróżniać MCEM ma być wyjątkowa i najwyższa jakość, fachowość, aktualność i pełen obiektywizm przekazywanej słuchaczom wiedzy medycznej. Gwarantem tych fundamentów nowoczesnego kształcenia medycznego, będzie znakomite zaplecze i unikatowa kadra naukowo-dydaktyczna, jaką od lat dysponują obie publiczne warszawskie uczelnie medyczne.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021