MIRCIM – świat interny spotyka się w Krakowie

Zapraszamy do udziału w 9. edycji McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM), który odbędzie się w dniach 9–11 maja 2024 r. w Krakowie. Pierwszego dnia konferencji panel dotyczący „Nauczania medycyny przy łóżku chorego” poprowadzi prof. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM) to wydarzenie, podczas którego eksperci z poszczególnych dziedzin interny przedstawiają aktualne zasady postępowania klinicznego w różnych chorobach, odpowiadają na pytania oraz prowadzą warsztaty. Kurs odbywa się w języku angielskim. Szczegółowy program jest dostępny na stronie www.mircim.eu/program.

W tym roku szczególnie zapraszamy do udziału w sesji pod auspicjami European Society of Hypertension poświęconej praktycznym aspektom leczenia nadciśnienia tętniczego według najnowszych wytycznych. W ramach MIRCIM odbędzie się również konkurs na najlepszy opis przypadku klinicznego z dziedziny chorób wewnętrznych – Best Case Report Contest (www.mircim.eu/bcrc) oraz sesja dla osób zajmujących się nauczaniem medycyny – Medical Education Forum.

MIRCIM jest organizowany przez McMaster University (Kanada) i Polski Instytut Evidence Based Medicine, we współpracy z European Federation of Internal Medicine, International Society of Internal Medicine, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego oraz towarzystwami medycyny wewnętrznej z ponad 40 krajów.

Wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny MIRCIM przyciąga do Krakowa lekarzy z wielu zakątków świata (w poprzednich edycjach MIRCIM uczestniczyli lekarze z blisko 60 krajów).

Aktualności

Nowy projekt CMKP – Zdrowie Młodego Badacza

Rusza nowy projekt popularyzujący naukę i wiedzę pt. Zdrowie Młodego Badacza realizowany przez CMKP i Fundację Stan. To NIEODPŁATNE zajęcia dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: 9-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat. Oferujemy fascynujące lekcje na temat profilaktyki zdrowia. Pierwsze zajęcia odbędą się już w tę sobotę tj. 25 maja w siedzibie […]

23.05.2024
Więcej
Aktualności

II Forum Młodych Naukowców: interdyscyplinarność, innowacje i wybitni eksperci

15 czerwca 2024 roku w Warszawie w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbędzie się II Forum Młodych Naukowców. W konferencji naukowej mogą wziąć udział młodzi biolodzy, biomedycy, lekarze, ale także studenci i rezydenci. – Nasza konferencja wyróżnia się interdyscyplinarnością – mówi prof. CMKP Joanna Bogusławska z Collegium Iuvenum, które organizuje wydarzenie. – W jednym miejscu spotkają […]

21.05.2024
Więcej
Aktualności

Innowacyjny termometr owulacyjny

Reprezentacja I Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP oraz Szpitala Św. Zofii uczestniczyła w obradach 21. Światowego Kongresu Endokrynologii Ginekologicznej (ISGE). Zespół w składzie: dr Agnieszka Strojny, dr Radosław Maksym i prof. CMKP Anna Scholz przygotował doniesienie na temat badań nad wykorzystaniem innowacyjnego termometru owulacyjnego prowadzonych we współpracy z polskim startup-em. Praca ta została wyróżniona nagrodą […]

14.05.2024
Więcej